khanekhodro

سخنگوی کرملین اعلام کرد که روسیه تنها در صورتی از سلاح هسته ای استفاده می کند که موجودیت آن تهدید شود.

روسیه: فقط با تهدید موجودیت کشور از سلاح هسته ای استفاده می کنیم

کلانشهر: دیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین در مصاحبه ای با شبکه سی ان ان گفت: ما مفهومی از امنیت داخلی داریم و عمومی است، شما می توانید تمام دلایل استفاده از سلاح های هسته ای را بخوانید.

 

پسکوف در ادامه افزود: بنابراین اگر یک تهدید وجودی برای کشور ما باشد، می توان از آن [زرادخانه هسته ای] مطابق با مفهوم ما استفاده کرد.

 

اظهارات سخنگوی کرملین در بحبوحه نگرانی غرب مبنی بر اینکه درگیری میان اوکراین و روسیه ممکن است به یک جنگ هسته ای تبدیل شود. این دغدغه زمانی ایجاد شد که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه ماه گذشته دستور داد تا نیروهای هسته ای در حالت آماده باش کامل قرار گیرند.

 

پیش از این نیز پنتاگون در ارزیابی جدید خود که به کنگره ارائه شد، اعلام کرد ولادیمیر پوتین ممکن است در صورت ادامه‌دار شدن مقاومت اوکراین و کاهش توان نظامی متعارف روسیه، غرب را به استفاده از سلاح اتمی تهدید کند.

 

این ارزیابی نشان می دهد، با ادامه‌دار شدن اشغال مناطق مختلف اوکراین، نیروی نظامی و ذخیره سلاح‌های مدرن روسیه در حال تحلیل رفتن است و در همین حال پیامدهای اقتصادی ناشی از تحریم‌ها، احتمالا روسیه را در دوره‌ای طولانی در رکود اقتصادی و انزوای دیپلماتیک قرار خواهد داد.