khanekhodro

معاون وزیر گفت:پیگیری اخذ مجوز جذب صد هزار نفر نیرو در دستور کار وزارت بهداشت قرار دارد که رشته‌های بهداشتی و درمانی به‌خصوص رشته پرستاری، در اولویت این موضوع هستند

تلاش برای اخذ مجوز استخدام ۱۰۰ هزار نیرو در وزارت بهداشت
کلانشهر: معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: پیگیر اخذ مجوز استخدام ۱۰۰ هزار نیروی جدید هستیم.

دکتر بهروز رحیمی با اعلام این خبر در کرمانشاه گفت: یکی از اقدامات اساسی در حال انجام در وزارت بهداشت، تعیین تکلیف و ساماندهی نیروهای انسانی به دلیل اهمیت منابع انسانی در این وزارت است.
 
وی افزود: پیگیری اخذ مجوز جذب صد هزار نفر نیرو در دستور کار وزارت بهداشت قرار دارد که رشته‌های بهداشتی و درمانی به‌خصوص رشته پرستاری، در اولویت این موضوع هستند.
 
وی ضمن اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری و ریاست محترم جمهور درخصوص ثبات و امنیت شغلی کارکنان نظام سلامت، ابراز امیدواری کرد در سال ۱۴۰۱ نیروهایی که در دوران همه‌گیری ویروس منحوس کرونا بار زیادی را تحمل کرده و ایثارگرانه زحمات فراوانی را متقبل شده‌اند ازجمله نیروهای ۸۹ روزه، نیروهای شرکتی، نیروهای طرحی و سایرین تبدیل وضعیت شده و به امنیت شغلی برسند.
 
تبدیل وضعیت ایثارگری ۶۷ هزار نیرو 
 
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت افزود:سال گذشته از محل تبدیل وضعیت ایثارگری در مجموعه وزارت بهداشت ۶۷ هزار نفر تبدیل وضعیت شدند و همچنین از محل مجوزهای استخدامی ستاد ملی کرونا ۳۴ هزار نفر به استخدام مجموعه وزارت بهداشت درآمدند.
 
دکتر رحیمی بیان کرد: کمبود نیروی انسانی به خاطر حجم عظیم اقدامات کرونایی کماکان به‌شدت احساس می‌شود و همچنان به دنبال جذب نیرو هستیم.
 
وی با بیان اینکه استان کرمانشاه از لحاظ بهداشتی و درمانی یکی از قطب های بزرگ کشور است، گفت: به دلیل وضعیت خاص استان کرمانشاه و حجم عظیمی که از بار بهداشت و درمان کشور در این منطقه وجود دارد، پروژه‌های این استان از اولویت‌های وزارت بهداشت هستند.
 
پنج هزار پروژه نیمه تمام داریم 
 
معاون توسعه مدیریت و منابع ضمن بازدید از مراکز درمانی و پروژه‌های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه عنوان کرد: در مجموعه وزارت بهداشت بیش از ۵ هزار پروژه بهداشتی و درمانی نیمه‌کاره وجود دارد که هدف اصلی ما اتمام این پروژه‌ها با اولویت پروژه‌های بهداشتی است.
 
وی در خصوص اهداف سفرش به کرمانشاه اظهار داشت: محور اصلی این سفر بازدید از پروژه‌های عمرانی حوزه بهداشت و درمان این استان بود که احداث مرکز جامع سرطان کرمانشاه یکی از اقدامات چشمگیر در حوزه درمان بیماران سرطانی است که پیشرفت ۷۵ درصدی داشته و امیدواریم به‌زودی به بهره‌برداری برسد.
 
معاون وزیر بهداشت با اشاره به تأمین اعتبار پروژه اورژانس بیمارستان طالقانی استان کرمانشاه در جریان بازدید از این بیمارستان ابراز امیدواری کرد: پروژه‌های بهداشتی و درمانی با اولویت مناطق مرزی و محروم مانند استان کرمانشاه در سال ۱۴۰۱ با سرعت بیشتری به بهره‌برداری برسند.