khanekhodro

وزیر امور خارجه با بیان این‌که برای تأیید یک توافق خوب، قوی و پایدار آماده‌ایم، ولی نه به قیمت عبور از خط قرمز جمهوری اسلامی ایران، خاطرنشان کرد: در موضوع لغو تحریم‌ها هنوز به نقطه پایانی نرسیده‌ایم.

امیرعبداللهیان: در صورت رسیدن به نقطه پایانی توافق همه کشورهای منطقه از آن سود خواهند برد

کلانشهر: حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه بعد از دیدار با وزیر خارجه لبنان در نشست خبری مشترک حضور یافت و به سؤالات خبرنگاران پاسخ داد.

 

وی در این نشست گفت: با توجه به تجربه ارزشمند دیپلماسی وزیر خارجه لبنان، در خصوص مذاکرات وین با هم گفت‌وگو کردیم. معتقدیم طرف آمریکایی به جای بازی زمان و بازی با کلمات و اتلاف وقت باید رفتاری واقع بینانه و رویکردی درست را انتخاب کند.

 

امیرعبداللهیان همچنین افزود: ما برای تأیید یک توافق خوب، قوی و پایدار آماده‌ایم، ولی نه به قیمت عبور از خط قرمز جمهوری اسلامی ایران ،در صورت واقع بینی طرف آمریکایی، توافق در کوتاه مدت دست یافتنی است.

 

رئیس دستگاه دیپلماسی خاطرنشان کرد:در صورت رسیدن به نقطه پایانی توافق همه کشورهای منطقه از آن سود خواهند برد.

 

وزیر خارجه در پاسخ به سؤالی در مورد سفر اخیرش به روسیه اظهار کرد : در گفت‌وگوها با لاوروف حامل پیام وزیر خارجه اوکراین برای مقامات روسیه بودم.طرف اوکراین خواستار توقف جنگ و گفت‌وگوهای سیاسی بود. مقامات روسیه از استقرار و ادامه گفت‌وگوهای سیاسی برای توقف جنگ و رسیدن به توافق استقبال کردند.

 

 به گزارش العالم وی همچنین گفت:‌ در موضوع لغو تحریم‌ها هنوز به نقطه پایانی نرسیده‌ایم.