khanekhodro

فرماندار رشت خبر داد

رشد ۸۰ درصدی اقامت گردشگران نوروزی در رشت


۱۴۰۱/۰۱/۰۵ - ۱۷:۲۴ | کد خبر: ۱۹۹۵۲ چاپ

فرماندار شهرستان رشت با اشاره به اقامت ۷۰۶۴۶ نفر از گردشگران در مراکز اقامتی ثابت و موقت شهرستان رشت، گفت: این رقم از رشد ۸۰ درصدی نسبت به نوروز سال گذشته برخوردار است

رشد ۸۰ درصدی اقامت گردشگران نوروزی در رشت
کلانشهر: حمیدرضا امام‌پناهی فرماندار شهرستان رشت در جمع خبرنگاران با تاکید بر تلاش تمام دستگاه‌های خدمات‌رسان به منظور ایجاد بستر سفری خاطره انگیز برای هموطنان در ایام تعطیلات نوروز، اظهار کرد: با توجه به پیش بینی قابل انتظار افزایش گردشگران ورودی به شهرستان رشت در نوروز امسال و همچنین بارش برف و باران در ایام تعطیلات، تمامی دستگاه‌ها با کسب آمادگی لازم در حال خدمت رسانی به هم میهنان هستند.

فرماندار رشت با اشاره به اقامت ۷۰۶۴۶ نفر از گردشگران در مراکز اقامتی ثابت و موقت شهرستان رشت، گفت: این رقم از رشد ۸۰ درصدی نسبت به نوروز سال گذشته برخوردار می‌باشد.

وی با اعلام افزایش ۴۲/۸۹ درصدی ورود خودرو و ۳۳/۶۸ درصدی ورود مسافرین نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ادامه داد: از تاریخ ۲۵ اسفند ماه ۱۴۰۰ تا ۴ فروردین ماه جاری تعداد ۴۰۱ هزار و ۸۱۹ خودرو و یک میلیون و ۸۴۴ هزار و ۹۹۸ مسافر از مبادی جنوبی و از طریق آزاد راه قزوین به رشت و جاده قدیم قزوین به رشت وارد شهرستان شده‌اند.

نماینده عالی دولت در مرکز استان با اشاره به اختصاص تعداد ۶۲ باب مدرسه با ۴۴۷ کلاس جهت اسکان فرهنگیان در سطح شهرستان، عنوان کرد: تا به امروز شاهد اسکان تعداد ۱۸۲۲ خانوار و ۷۹۰۷ نفر در این مراکز هستیم و متولیان اسکان فرهنگیان در آموزش و پرورش در حال خدمات رسانی به میهمانان گرامی می‌باشند.

امام‌پناهی با اشاره به فعالیت ۷ مرکز و پایگاه امدادی از سوی جمعیت هلال احمر شهرستان، بیان کرد: از مجموع پایگاه‌های ثابت و موقت امدادی در سطح شهرستان، یک پایگاه با نام تیم توانا توسط بانوان عضو جمعیت هلال احمر پوشش داده می‌شود.

وی افزود: با هدف ارتقای ایمنی و سلامت هموطنان در جریان سفرهای نوروزی، پایگاه طرح ایمنی و سلامت جمعیت هلال احمر در ورودی جنوبی شهر رشت در حال ارائه خدمات به گردشگران محترم بوده و همچنین تیم‌های واکنش سریع و سیار امدادی مستقر در جمعیت هلال احمر شهرستان آمادگی ارائه خدمات مورد نیاز امدادی به مسافرین را دارا می‌باشند.

امام‌پناهی با تاکید بر اینکه مردم باید ضمن رعایت ایمنی در ترددها و احتیاط در سفر از بروز حوادث ناگوار پیشگیری کنند، افزود: متاسفانه از ابتدای شروع طرح نوروز تاکنون، تعداد ۷۹ تصادف جرحی و فوتی در سطح شهرستان با ۴ نفر فوتی و ۸۷ نفر مجروح داشته‌ایم.

نماینده عالی دولت در مرکز استان با تاکید بر اطمینان شهروندان و گردشگران از نظارت ها بر اماکن تهیه، تولید و عرضه مواد غذایی، تصریح کرد: در بازه زمانی ۲۵ اسفند ماه تا ۴ فروردین ماه جاری تعداد ۳۹۹۵ مورد بازدید مرکز بهداشت و بازدید مشترک سایر دستگاه‌های مرتبط از مراکز تهیه و عرضه مواد غذایی صورت پذیرفته است که در پی آن ۱۶ پرونده به مراجع قضایی ارجاع و منجر به پلمب ۱۴ واحد متخلف شده است.

وی افزود: در همین مدت ۹۶۸ کیلوگرم انواع مواد غذایی فاقد استانداردهای لازم بهداشتی معدوم گردیده و از ۱۵ واحد آبرسانی نیز به صورت مستمر بازدیدهای بهداشتی انجام پذیرفته است.

نظر شما:

security code