سرمایه گذاری برای تولید دو نوع خودرو در گیلان

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان گفت:برای تولید دو نوع خودرو در گیلان سرمایه گذاری می شود.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، فرهاد دلق پوش در حاشیه بازدید از واحد صنعتی قطعات جلوبندی خودرو در شهر لاهیجان با بیان اینکه ایران رتبه شانزدهم را در صنعت خودروی جهان دارد گفت: شرکت های قطعه سازی پشتیبان لاینفک خودروسازان هستند و این صنعت یکی از صنایع پیشتاز در عصر تکنولوژی امروزی محسوب می‌شود.

وی کسب و حفظ این رتبه در شرایط دشوار تحریم‌های بین‌المللی را حائز اهمیت دانست و افزود: مدیریت کیفیت قطعات تولیدی، خدمات پس از فروش، موفقیت در بازاریابی؛ سه عامل کلیدی امیدوار کننده در جهت رقابت بیشتر در عرصه صنعت خودرو است که این مهم نشانگر اهمیت ویژه ای از جایگاه قطعه سازی در این صنعت است.

دلق پوش، بازار خودرو را با توجه به ازدیاد تقاضا در ایران، رتبه دوازدهم برشمرد و ادامه داد: با توجه به شرایط تحریم و گرانی قطعات وارداتی، بهترین گزینه تقویت و همراهی قطعه سازان داخلی به عنوان بازوی توانمند صنعت خودرو است.

وی از کارآفرینی به عنوان یک ماهیت ارزشمند در جامعه یاد کرد و فعالیت بیش از ۹ واحد قطعه سازی و تولید کننده لوازم یدکی خودرو در گیلان را فرصتی برای تامین زنجیره صنعت خودرو دانست.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان گفت: تحولات سریع در صنعت خودروسازی نیاز به برنامه‌ریزی تغییر در نوع تولیدات از دشواری ها و ظرافت های این صنعت است که البته این سازمان جهت تامین نقدینگی و افزایش تولید در قالب اعطای تسهیلات کارگروه رونق تولید در صنعت قطعه سازی و لوازم یدکی حمایت خواهد کرد.

دلق پوش، عدم ارتباط منسجم بین تولیدکنندگان استانی را باعث افزایش هزینه‌های تولید دانست و گفت: بهره مندی از توانمندی های شرکت های داخلی و هم استانی در چرخه تولید و تامین قطعات، بسیاری از هزینه‌های اضافی حمل و نقل و مواد اولیه را به شدت کاهش می دهد و باعث ایجاد مزیت رقابت پذیری در محصولات تولیدی کارخانجات خواهد شد.

وی تصریح کرد: حسب طرح ارائه شده در راستای تولید خودرو، پیش بینی می شود زمینه اشتغال 5 هزار نفر به صورت مستقیم در استان فراهم شود.