تخریب ویلای لوکس غیرمجاز در گیلان


۱۳۹۸/۰۲/۱۲ - ۱۹:۲۲ | کد خبر: ۲۰۰۸ چاپ
تخریب ویلای لوکس غیرمجاز در گیلان

یکی از بزرگترین ویلاهای غیر مجاز گیلان صبح امروز با حکم قضایی در روستای حسین آباد پیر بازار رشت تخریب شد.

 به گزارش پایگاه خبری کلانشهر به نقل از خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز گیلان، اردشیر خادم قاضی شعبه 4 اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب رشت گفت : پرونده این واحد مسکونی پس از تحیقات مقدماتی ، صدور کیفر خواست رای بدوی و رای تجدید نظر در سال 96 به نتیجه رسید و با حکم قاضی امروز تخریب شد.
وی با بیان اینکه با متصرفان اراضی و تغییر کاربری زمین های کشاورزی با قاطعیت برخورد می شود افزود : ستادهای مرتبط قبل از اجرای طرح های غیر مجاز، موضوع را به مقامات قضایی اعلام کنند تا از ساخت سازهای غیر مجاز جلوگیری شود.
مسعود اسدی پرور رئیس اداره جهاد کشاورزی رشت نیز با بیان اینکه صیانت از اراضی کشاورزی از اصول جهاد کشاورزی است گفت : به مالک متخلف این ویلای غیر مجاز از ابتدای ساخت و در مراحل ساخت به مساحت هزار و30 متر که در زمینی به مساحت 5 هزار مترمربع در زمین زراعی و صیفی کاری ساخته شده بود ، چندین بار تذکر کتبی داده شد که به علت تمکین نکردن آنان از قانون ، این واحد از طریق مراجع قضایی پیگیری و تخریب شد.
علی اصغر حیدری نژاد معاون دادستان رشت نیز امروز به خبرنگار ما گفت : 6 هزار و 400 متر مربع از اراضی تصرف شده روستای کندلات بخش رحمت آباد و بلوکات رودبار از دست یک متصرف پس گرفته شد.
متصرف این زمین را با سیم خاردار محصور کرده و قصد داشت در آن کشاورزی کند.