ابهام درباره آینده نیمکت استقلال/ آیا سرمربی بعدی داخلی است؟

پس از این که مدیران استقلال اظهارات ضد و نقیضی درباره اتفاقات مهم داخل باشگاه داشتند، به نظر می‌رسد انتخاب سرمربی داخلی به جای سرمربی خارجی برای فصل آینده، اتفاقی دور از ذهن نباشد.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، هواداران استقلال در ابتدای فصل ۹۸-۹۷ امید زیادی به درخشش تیم محبوبشان و کسب عناوین مختلف داشتند اما حواشی پیرامون و داخل این تیم باعث شد که آن‌ها از مسیرشان دور شوند. یکی از مواردی که این فصل استقلالی‌ها شاهدش بودند، صحبت‌های ضد و نقیض مدیران این تیم پرطرفدار بود. امیرحسین فتحی، مدیرعامل و علی خطیر، معاون ورزشی باشگاه استقلال پس از هفته چهارم لیگ برتر به روی کار آمدند و در این مدت با وجود دستاوردهایی مانند پیروزی در پرونده یازالده گومز و عملکرد نسبتاً خوب در نقل و انتقالات نیم‌فصل، اظهاراتی داشتند که پس از گذشت زمان، خلاف آنها به وقوع پیوسته است.

از بین مواردی که رخ داده می‌توان به جدایی الحاجی گرو و نویمایر اشاره کرد. مدیران استقلال پس از جدایی این دو بازیکن عنوان کردند که آن‌ها بدون دریافت ریالی اضافه از جمع آبی‌پوشان جدا شدند اما بعدها عباس ملکی، عضو پیشین هیأت مدیره استقلال در گفت‌وگو با ایسنا درباره جدایی این دو بازیکن، خبر از پرداخت ۵ میلیارد تومان به آن‌ها (در مجموع) برای جدایی از استقلال داد و گفت که آن‌ها مجانی از این باشگاه نرفتند.

 

از مواردی دیگر هم می‌توان به اولتیماتوم به شفر پس از شکست در داربی ۸۹ پایتخت اشاره کرد. باشگاه استقلال در آن برهه زمانی هرگونه اولتیماتوم به شفر را رد و او را تحت حمایت خود اعلام کردند. با این حال اسماعیل خلیل‌زاده، عضو هیأت مدیره باشگاه استقلال پس از این که قرارداد شفر به حالت تعلیق در آمد، به ایسنا این طور گفت که در جلسه هیأت مدیره‌ای که پس از داربی برگزار شد، اعضای هیأت مدیره به او اعلام کردند که در صورت عدم کسب نتایج خوب، همکاری آن‌ها به اتمام می‌رسد.

حال در جدیدترین اتفاق می‌توان به ماجرای انتقال الله‌یار صیادمنش اشاره کرد. امیرحسین فتحی، مدیرعامل استقلال از یک ماه پیش این انتقال را رد کرد و از سوی باشگاه استقلال هم اعلام شد که به پیشنهاد باشگاه‌های دیگر در پایان فصل پاسخ داده می‌شود اما به مرور، فتحی این انتقال را تلویحاً تأیید کرد تا این که دیشب (جمعه) اسماعیل خلیل‌زاده در اظهاراتی رادیویی از قطعی شدن انتقال صیادمنش به فنرباغچه با مبلغ ۸۵۰ هزار دلار خبر داد. او همچنین اعلام کرد که استقلال پول انتقال را به طور کامل دریافت کرده تا در نتیجه مشخص شود، مدیران استقلال پیش از پایان فصل، صیادمنش را فروخته‌اند.

با توجه به اظهارات ضد و نقیض مدیران استقلال، باید در مورد آینده نیمکت این تیم نگران بود. فتحی و خطیر بارها اعلام کردند که سرمربی آینده استقلال قطعاً خارجی است ولی خلیل‌زاده دیشب پس از صحبت‌هایی که دربارهصیادمنش انجام داد، اظهاراتی درباره سرمربی آینده استقلال داشت که ذهن‌ها را به این سمت می‌برد که مدیران استقلال به مرور می‌خواهند زمینه انتخاب سرمربی داخلی را فراهم کنند.

عضو هیأت مدیره استقلال در اظهارات دیشبش درباره سرمربی آینده استقلال گفت: تا این لحظه تصمیم هیأت مدیره این است که مربی خارجی بیاوریم اما اگر به نتیجه نرسیدیم، از مربیان توانمند ایرانی استفاده خواهیم کرد.

در نتیجه با این که امیرحسین فتحی و علی خطیر بارها اعلام کردند که سرمربی آینده استقلال خارجی است اما در صورت انتخاب یک مربی داخلی نباید تعجب کرد زیرا چنین اتفاقی در باشگاه استقلال عجیب نیست و هواداران بارها شاهد این مساله بودند که مدیرانشان یک موضوعی را عنوان کردند اما اتفاق دیگری رخ داده است. حتی با گوش سپردن به شایعات، می‌توان پا را از این هم فراتر گذاشت و حدس زد که گزینه‌های داخلی نیمکت فصل بعد استقلال هم مشخص است و برای فهمیدن نام یکی از آنها - که احتمالش بسیار هم زیاد است - باید سری به اصفهان بزنیم.

نظر شما:

security code