در جلسه شورای شهر رشت مطرح شد؛

خرید خانه در رشت برای جوانان رویا شده است


۱۴۰۱/۰۱/۱۷ - ۲۱:۴۳ | کد خبر: ۲۰۳۲۱ چاپ

این عضو شورای شهر گفت  ما پیگیر حل مشکلات ۶۵۰ نفر پرسنل شهرداری هستیم و از این افراد می‌خواهم که تجمع نکنند

خرید خانه در رشت برای جوانان رویا شده است
اختصاصی کلانشهر: سی و چهارمین جلسه شورای رشت عصر امروز با حضور اعضای شورای شهر رشت برگزار شد.

محور اظهارات چند عضو شورا مشکلات مالی و حقوقی تعدادی از پرسنل شهرداری رشت بود.

پرسنل شهرداری رشت تجمع نکنند

 

مجید عزیزی نایب رئیس شورای اسلامی شهر رشت در این جلسه گفت: ما پیگیر حل مشکلات ۶۵۰ نفر پرسنل شهرداری هستیم و از این افراد می‌خواهم که تجمع نکنند.

وی افزود: تجمع این عزیزان زیبنده شهرداری و شهر نیست و ادامه این کار را به مصلحت نمی‌دانم.

حسین رضویان عضو دیگر شورای اسلامی شهر رشت در ادامه گفت: مجموعه‌ای که پرسنل با انگیزه نداشته باشد خدمات مناسبی به شهروندان نخواهد داد.

وی افزود: می‌دانیم که نیرو‌های شهرداری با مشکلاتی مواجه هستند از جمله مباحث حقوق و دستمزد و موضوعات ۶۵۰نفر پرسنل که درگیر معاش هستند.

رضویان خاطرنشان کرد: شهردار کمک کند نشاط به شهرداری برگردد و ترمیم حقوق صورت بگیرد.


نارضایتی‌های مالی آتش نشانان رشت

در ادامه جلسه حسن کریمی عضو شورای اسلامی شهر رشت نیز در ادامه جلسه با اشاره تبریک سال نو گفت: در آغازین روز‌های سال نو توفیق داشتم با آتش نشانان رشت دیدار داشته باشم. آتش نشانی از جمله مشاغل حساس است که در خدمات‌رسانی به مردم و رضایتمندی شهروندان نقش مؤثری دارد و خوشبختانه آتش نشانی رشت کارنامه درخشانی در این خصوص دارد.

وی افزود: در این دیدار آتش نشانان نارضایتی‌های مالی داشتند که حتماً باید اقدامات جدی و عملی در جهت رفع مشکلاتشان صورت بگیرد و ما قول مساعد دادیم که پیگیر خواهیم بود.

کریمی ادامه داد: یکی دیگر از مسأله مهمی که در خصوص جلوگیری از تضییع حقوق پرسنل شهرداری باید مورد توجه قرار گیرد وضعیت بیمه پرسنل است. در بررسی سوابق پرسنل مشاهده شده است که سابقه کار فرد طی یک یا چند ماه وجود ندارد و به صورت صفر دیده می‌شود.

کریمی خاطرنشان کرد: آمادگی داریم در این مورد هم اگر پرسنلی که مشکلی در سوابقش مشاهده کرد پیگیری‌های لازم صورت گیرد.

وی تصریح کرد: هر چه سریعتر باید از ادامه این مشکل جلوگیری کرد زیرا ادامه این روند تحمیل هزینه‌های بیشتری برای شهرداری به همراه خواهد داشت.

هادی رمضانی عضو شورای اسلامی شهر رشت نیز در ادامه این جلسه گفت: وضعیت اقتصادی مردم خوب نیست. خرید خانه در رشت برای جوانان رویا شده است.

وی افزود: زندگی برای دهک پایین جامعه در رشت سخت‌تر شده است. همه تلاش ما این باشد هزینه دیگری در ساخت و ساز‌ها یک خانه به مردم تحمیل نشود‌.