بازگشت رنگ نارنجی به استان، یک هفته پس از پایان تعطیلات

افزایش ۴۳ درصدی بستری های کرونایی در گیلان


۱۴۰۱/۰۱/۲۰ - ۱۰:۲۴ | کد خبر: ۲۰۳۸۶ چاپ

سخنگوی علوم پزشکی گیلان، با اشاره به روند افزایشی مبتلایان به کرونا طی روزهای اخیر، افزود: با افزایش تعداد بستری‌های مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های گیلان شهرستان های ماسال، سیاهکل و لاهیجان نارنجی شد و مابقی شهرستان‌ها زرد هستند.

افزایش ۴۳ درصدی بستری های کرونایی در گیلان

کلانشهر: دکتر فردین مهرابیان، از بستری شدن ۴۶ بیمار جدید مبتلا به کرونا طی شبانه روز گذشته در استان گیلان خبر داد و اظهار کرد: مجموع بستری‌های کرونایی گیلان به ۱۹۹ نفر رسیده و حال ۳۶ نفر وخیم است.

 

 

وی با اشاره به روند افزایشی مبتلایان به کرونا طی روزهای اخیر، افزود: با افزایش تعداد بستری‌های مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های گیلان شهرستان های ماسال، سیاهکل و لاهیجان نارنجی شد و مابقی شهرستان‌ها زرد هستند.

 

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، از افزایش ۴۳ درصدی تعداد بستری‌های استان در مقایسه با پنجم فرورودین امسال خبر داد و خاطرنشان کرد: هفته گذشته همه شهرستان‌های گیلان زرد بودند.

 

مهرابیان در پاسخ به این سوال که «دلیل افزایش مبتلایان به کرونا چیست؟»، گفت: مسافرت‌ها در کنار عادی انگاری بیماری وعدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی به ویژه ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی و پرهیز از دورهمی موجب افزایش بیماران شده است.

 

وی تعداد قابل توجهی از بستری‌ها را افرادی دانست که واکسیناسیون خود را تکمیل نکردند و یادآور شد: شهروندان با زدن ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و دریافت به موقع دز‌های واکسن کرونا، از اوج گیری دوباره این بیماری در گیلان جلوگیری کنند.