رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر داد:

تجمیع 8 بیمارستان رشت در یک مرکز درمانی جامع


۱۳۹۸/۰۲/۱۵ - ۱۴:۱۶ | کد خبر: ۲۰۴۰ چاپ
تجمیع 8 بیمارستان رشت در یک مرکز درمانی جامع

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: تجمیع 8 بیمارستان رشت در یک مرکز درمانی جامع نیز در دستور کار دانشگاه علوم پزشکی گیلان قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، شاهرخ یوسف زاده چابک در نشست با مسئولین شهرستان لاهیجان با اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل های این شهرستان، اظهار کرد: این شهر به عنوان یک شهر گردشگر پذیر، قابلیت توسعه در سطح شهرهای شمالی را دارد. بنابراین با نگاه استانی و ملی به این طرح توجه شده است.

وی با بیان این که لاهیجان قطب درمانی شرق گیلان می شود، تصریح کرد: با توجه به ظرفیت های لاهیجان، ظرفیت های پزشکی و پیراپزشکی در سطح قطب تامین خواهد شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به افتتاح بیمارستان پیروز در لاهیجان، گفت: با افتتاح این بیمارستان و پذیرش تعداد زیادی از بیمار به ویژه در ایام تعطیلات نوروز، از ارجاع بیماران شرق گیلان به مرکز گیلان تا حد قابل توجهی جلوگیری شد. در این راستا توسعه فیزیکی بیمارستان پیروز مد نظر است.

وی افزود: کاهش زمان انتظار، افزایش کیفیت خدمات، تجمیع همه خدمات در یک محل و پرهیز از سرگردانی مردم از دیگر کارهای ارزشمندی بود که با تجمیع بیمارستان ها در بیمارستان پیروز صورت گرفت. تجمیع 8 بیمارستان رشت در یک مرکز درمانی جامع نیز در دستور کار دانشگاه قرار دارد.

یوسف زاده با اشاره به موقعیت ویژه بیمارستان 22 آبان با وسعت 25هزار مترمربع، افزود: این مرکز قابلیت تبدیل شدن به مرکز همایش های شمال کشور را دارد. در این زمینه این مرکز می تواند با همکاری مسئولان شهرستان لاهیجان موجب توسعه و رونق لاهیجان و استان شود. 

وی، با تاکید بر ضرورت برنامه ریزی و آینده نگری برای ارتقا و لزوم تبدیل تهدیدها به فرصت ها، آمادگی دانشگاه علوم پزشکی گیلان را جهت ایجاد این فرصت و توسعه اعلام کرد.

اسماعیل میرغضنفری فرماندار لاهیجان، نیز در این نشست ضمن اعلام آمادگی فرمانداری لاهیجان، طرح دانشگاه علوم پزشکی گیلان جهت ایجاد یک مرکز ملی علمی - آموزشی در شهرستان لاهیجان را یک فرصت مناسب برای توسعه شهرستان لاهیجان عنوان کرد و گفت: انجام این کار نیازمند همکاری مدیریت شهری است و ‏قطعا مردم گیلان به ویژه لاهیجان از مزایای این طرح بهره مند خواهند شد.

ذبیح نیکفر نماینده مردم لاهیجان نیز ضمن حمایت از این تفکر جدید، این فرصت را بهترین شرایط برای مدیریت شهری عنوان کرد و افزود: امروز یک فرصت برای توسعه لاهیجان فراهم شده است و این یک قدم ویژه محسوب می شود. در این راستا راه اندازی مرکز آموزش سلامت لاهیجان نیز مد نظر است.

نماینده مردم لاهیجان، با بیان اینکه بیمارستان های کوچک اطراف باید قمر بیمارستان پیروز باشند، گفت: بحث تقویت اورژانس هوایی، تقویت ناوگان اورژانس 115، مرکز بیماران سرطانی همه کارهای ارزشمندی است که هم اکنون در دانشگاه علوم پزشکی گیلان برنامه ریزی و لحاظ شده است.

وی ضمن اعلام آمادگی برای انجام طرح ایجاد یک مرکز ملی علمی - آموزشی در شهرستان لاهیجان، بر آینده نگری و تفکر در مورد آینده شهر لاهیجان، با تکیه بر تحولات جدید منطقه، تاکید کرد.