معاون وزیر و رییس سازمان ثبت احوال کشور گفت: صدور کارت هوشمند ملی برای ایرانیان مقیم خارج از کشور راه اندازی و وارد فاز اجرایی شد.

آغاز صدور کارت هوشمند ملی برای ایرانیان مقیم خارج از کشور

کلانشهر: هاشم کارگر در این باره اظهار کرد: حسب تأکیدات رییس جمهور در خصوص تسهیل خدمت رسانی و تکریم هموطنان مقیم خارج از کشور عملیات صدور کارت هوشمند ملی در برخی از کنسولگری‌های جمهوری اسلامی ایران راه اندازی و وارد فاز اجرایی شده است.

 

 

وی افزود: در راستای سیاست های کلی نظام جمهوری اسلامی ایران به ویژه دولت خدمتگزار سیزدهم و با پیگیری های وزرای کشور و امور خارجه ، عملیات صدور کارت هوشمند ملی با ثبت نام و اخذ مشخصات متقاضیان در کنسولگری‌های فرانکفورت ، کوالالامپور و وین با صدور نمونه‌های اولیه حسب تقاضاهای دریافت شده، وارد فاز اجرایی شد.

 

رییس سازمان ثبت احوال کشور اظهار کرد: عملیات تجهیز و توسعه زیرساخت‌های لازم برای فرآیند ثبت‌نام و صدور این سند هویتی ملی، پس از برگزاری جلسات متعدد هماهنگی با همکاران وزارت امور خارجه و طراحی و اجرای مراحل مختلف پایلوت، به مرحله اجرا رسیده است.

 

بر اساس گزارش روابط عمومی و همکاری های بین الملل ثبت احوال کشور ، کارگر همچنین گفت: صدور کارت هوشمند ملی جهت ایرانیان مقیم خارج از کشور در سایر کنسولگری‌های جمهوری اسلامی نیز به تدریج، پس از اعلام وزارت امور خارجه و ایجاد هماهنگی‌های لازم اجرایی خواهد شد.

نظر شما:

security code