پیش تر ستاد ملی کرونا تصویب کرده بود که اجاره بهای مسکن باید بر اساس قرارداد سال قبل افزایش پیدا کند، اما متاسفانه این مسئله از میان برداشته شد.

کمبود ۵ میلیون واحد مسکونی در کشور /مصوبه ستاد ملی کرونا درباره اجاره بهای مسکن تمدید شود
کلانشهر: محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس، با اشاره به گرانی اجاره بهای مسکن و راهکارهای جلوگیری از آن گفت: تعیین اجاره بهای مسکن تابعی از قیمت مسکن و تعادل بین عرضه و تقاضا در این بخش است

وی بیان داشت: متاسفانه در حال حاضر تعادل بین عرضه و تقاضای مسکن در کشور وجود ندارد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بیان داشت: ما در گذشته ۴ میلیون کمبود مسکن داشتیم که امروز باید گفت این رقم به ۵ میلیون واحد مسکن رسیده است بنابراین هرچه تولید مسکن کمتر شود حتماً عرضه و تقاضای مسکن به هم می‌خورد و قیمت‌ها هم در خرید و هم در اجاره بهای مسکن افزایش پیدا خواهد کرد.

 

این نماینده مجلس بیان داشت: راه حل نگرانی در بخش گرانی اجاره بهای مسکن این است که به سمت تولید مسکن حرکت کنیم لذا تولید مسکن باید در کشور شکل بگیرد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به قانون جهش تولید مسکن در کشور اظهار داشت: ما باید در اجرا هم قانون جهش تولید مسکن را فعال کنیم.

رضایی کوچی بیان داشت: پیش تر ستاد ملی کرونا تصویب کرده بود که اجاره بهای مسکن باید بر اساس قرارداد سال قبل افزایش پیدا کند، اما متاسفانه این مسئله از میان برداشته شد، لذا به نظر بنده این مصوبه باید دوباره مد نظر قرار گرفته و تمدید شود، بنابراین هیئت وزیران می‌تواند این کار را مد نظر خود قرار دهد.

وی تاکید کرد: ما باید یک مبنایی را برای افزایش قیمت اجاره بهای مسکن در کشور داشته باشیم و از آن تبعیت کنیم لذا اقدامات سلیقه‌ای در این بخش به هیچ وجه قابل پذیرش نیست.