قیمت انواع خودرو های ایران خودرو و سایپا

فقط پراید و تیبا زیر ۲۰۰ میلیون باقی ماندند!


۱۴۰۱/۰۱/۲۵ - ۰۹:۲۳ | کد خبر: ۲۰۵۶۸ چاپ

قیمت دنا تیپ یک امروز چهارشنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۱ به ۳۷۲ میلیون تومان و قیمت تیبا به ۱۸۵ میلیون تومان رسید

فقط پراید و تیبا زیر ۲۰۰ میلیون باقی ماندند!

کلانشهر: قیمت خودرو‌های سایپا امروز چهارشنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۱ دستخوش افزایشی دو تا پنج میلیون تومانی بود. به این ترتیب امروز تیبا با چهار میلیون تومان افزایش قیمت به ۱۸۵ میلیون تومان و تیبا دو با دو میلیون تومان افزایش قیمت نسبت به روز گذشته به ۱۹۰ میلیون تومان رسید. ساینا S هم امروز افزایش قیمتی پنج میلیون تومانی داشت و در بازار خودرو ۲۰۵ میلیون تومان معامله شد. کوئیک اتوماتیک پلاس هم با سه میلیون تومان افزایش قیمت نسبت به دیروز به ۲۸۶ میلیون تومان رسید. پراید ۱۱۱ امروز یک میلیون تومان گران شد و به ۱۹۱ میلیون تومان رسید و پراید ۱۵۱ تنها محصول سایپا بود که دو میلیون تومان ارزانتر از روز گذشته و با قیمت ۱۶۴ میلیون تومان به فروش رسید.

 

 

به گزارش فرارو، قیمت دنا تیپ یک امروز چهارشنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۱ با پنج میلیون تومان کاهش قیمت به ۳۷۲ میلیون تومان رسید. پژو ۴۰۵ نسبت به روز گذشته چهار میلیون تومان ارزانتر بود و امروز ۲۷۱ میلیون تومان معامله شد. پژو ۲۰۷ اتوماتیک، اما به روند افزایش قیمت خود ادامه داد و امروز با پنج میلیون تومان افزایش قیمت به ۵۴۵ میلیون تومان رسید. پژو ۲۰۶ تیپ دو امروز دو میلیون تومان ارزانتر از دیروز بود و ۲۸۵ میلیون تومان معامله شد. پژو ۲۰۶ صندوقدار با پنج میلیون تومان افزایش قیمت به ۳۲۰ میلیون تومان رسید.

 

 

قیمت خودرو‌های ایران‌خودرو در بازار آزاد

وانت آریسان ارزان‌ترین خودرو تولیدی ایران‌خودرو در بازار آزاد محسوب می‌شود و در دسته وانت‌های تک‌کابین قرار می‌گیرد. ارزان‌ترین خودرو سواری تولید شده ایران‌خودرو در بازار آزاد رانا LX است. رانا با موتور TU5 از نظر پیشرانه با خودرو‌های ۲۰۶ تیپ پنج، پژو پارس، پژو ۲۰۷ و پژو ۴۰۵ رقابت دارد. با وجود توقف تولید رانا، نسخه به روزرسانی شده رانا پلاس توسط ایران‌خودرو روانه بازار شد. بعد از رانا LX، پژو ۴۰۵ و سمند Lx ارزان‌ترین محصولات داخلی ایران خودرو به حساب می‌آیند.

 

در سوی مقابل گران‌ترین خودرو داخلی ایران‌خودور دنا پلاس توربو اتوماتیک است. دنا پلاس توربو اتوماتیک از موتور EF7 توربو بهره می‌برد و مجهز به جعبه دنده شش‌سرعته است. همچنین جدیدترین خودرو داخلی ایران‌خودرو تارا دنده دستی است و همین حالا دومین محصول گران‌قیمت ایران‌خودرو به شمار می‌رود. همچنین قرار است نسخه اتوماتیک تارا به زودی وارد بازار شود. پژو پارس اتوماتیک نیز ارزان‌ترین محصول ایران‌خودرو با جعبه دنده اتوماتیک است. بین مدل‌های مونتاژی ایران‌خودور پژو ۵۰۸ بیشترین قیمت را دارد و کنار سوزوکی گرند ویتارا اتوماتیک در دسته خودرو‌های گران‌تر از یک میلیارد قرار می‌گیرد.

قیمت خودرو‌های سایپا در بازار آزاد

پراید ۱۳۲ ارزان‌ترین خودرو سایپا است. پراید وانت قیمت بیشتری نسبت به دیگر مدل‌های خانواده پراید دارد و پراید وانت پلاس نیز از کوئیک دنده‌ای و ساینا دنده‌ای قیمت بیشتری دارد. تیبا به عنوان جایگزین پراید روانه بازار شد و در حال حاضر مدل صندوقدار این خودرو ارزان‌ترین محصول تولیدی سایپا به شمار می‌رود.

 

بعد از تیبا صندوقدار، ساینا دنده‌ای ارزان‌ترین خودرو در حال تولید توسط سایپا محسوب می‌شود. ساینا دنده‌ای در واقع نسخه به روزرسانی شده تیبا است. تیبا دو یا تیبا هاچبک بعد از تیبا صندوقدار و ساینا، ارزان‌ترین خودرو تولید شده سایپا هستند. همه تولیدات داخلی سایپا از جمله تیبا، تیبا۲، ساینا، کوئیک، ساینا s، کوئیک در بخش پیشرانه یکسان هستند. این خودرو‌ها به یک پیشرانه ۱۵۰۰ سی سی و جعبه‌ دنده پنج‌سرعته مجهز شده‌اند. گران‌ترین خودرو تولید داخل سایپا در بازار آزاد شاهین است.

 

شاهین جدیدترین خودرو تولیدی سایپا نیز به شمار می‌رود. شاهین از نظر پیشرانه دارای همان موتور تیبا است که برای جبران توان ناکافی به توربو مجهز شده است. تنها خودرو شرکت سایپا با جعبه دنده اتوماتیک، کوئیک اتومات است. کوئیک اتوماتیک پلاس هم به تنها پیشرانه تولید شده سایپا یعنی M15 مجهز شده است. بین مدل‌های مونتاژی سایپا نیز سیتروئن C3 و کیا سراتو قیمت بیشری دارند.