با ضوابط جایگزین و به جای حضور در زندان؛

معلمی که سر دانش‌آموز را شکسته بود به انجام کار خدماتی محکوم شد


۱۴۰۱/۰۱/۲۸ - ۱۰:۳۵ | کد خبر: ۲۰۶۶۰ چاپ

طی هفته گذشته پرتاب تخته پاکن از سوی یک معلم مدرسه حکمت به سمت یک دانش آموز، موجب آسیب دیدگی او از ناحیه سر شد

معلمی که سر دانش‌آموز را شکسته بود به انجام کار خدماتی محکوم شد
کلانشهر: فرماندار اشنویه گفت: معلمی که باعث شکسته شدن سر یک دانش آموز به صورت سهوی شده بود(اینجا بخوانید) در نهایت پس از ضوابط جایگزین به مدت یک ماه ملزم به انجام کارهای خدماتی شد.

سیدعلی ترابی افزود: این معلم به یک ماه حبس محکوم شده بود که بر اساس ضوابط جایگزینی حبس، به یک ماه انجام کارهای خدماتی در خانه معلم شهرهای اشنویه یا ارومیه ملزم شد.

وی اظهار کرد: مدتی قبل نیز در نشستی با حضور شورای تامین و جمعی از معتمدین در منزل این دانش آموز و جلب رضایت این معلم مورد بخشش قرار گرفته بود.

 

فرماندار اشنویه گفت: قانون اجازه تنبیه بدنی دانش‌آموز را به هیچ عنوان به معلمان و مربیان مدارس نمی‌دهد و حادثه پیش آمده برای این دانش آموز عمدی نبوده و کاملا سهوی است.

ترابی با بیان اینکه عدم تنبیه بدنی دانش آموزان به صراحت در قانون اعلام شده است، ادامه داد: معلمی شغل انبیاست و آنها امانت دار اولیا هستند و باید نحوه رفتارشان در کلاس به گونه ای باشد که دانش اموزان احساس امنیت و ارامش داشته باشند.

طی هفته گذشته پرتاب تخته پاکن از سوی یک معلم مدرسه حکمت شهر اشنویه به سمت دانش آموزی، موجب آسیب دیدگی او از ناحیه سر (شکستگی) شد.

در این شهرستان ۱۶ هزار و ۲۳۰ دانش‌آموز در ۶۵۱ کلاس درس در حال تحصیل هستند که از این تعداد ۳۹۶ کلاس ابتدایی، ۱۴۸ کلاس درس متوسطه اول و ۱۰۷ کلاس درس متوسطه دوم است.

اشنویه در جنوب آذربایجان غربی واقع شده است.

نظر شما:

security code