کاخ سردار امجد تالش تبدیل به موزه می شود


۱۳۹۸/۰۲/۱۷ - ۱۳:۲۴ | کد خبر: ۲۰۷۳ چاپ
کاخ سردار امجد تالش تبدیل به موزه می شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان گفت: کاخ سردار امجد برای تاسیس موزه تالش انتخاب شد.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، شهرود امیر انتخابی با اعلام این خبر گفت: کمیته بناهای تاریخی، کاخ سردار امجد را برای تاسیس موزه تالش مناسب ارزیابی کرده است.

وی ادامه داد: در صورتی که مسئله مکان موزه حل شود، سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری آمادگی راه اندازی و تجهیز فاز اول موزه ظرف مدت 6 ماه را خواهد داشت.

 

امیر انتخابی افزود: موزه تالش می تواند به عنوان یک مرکز فرهنگی، نقشی موثر در معرفی و تقویت هویت فرهنگی منطقه داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: ساختمان سردار امجد بزرگترین بنای آجری بخش غرب گیلان بوده و در دوره قاجار مرکز ارگ حکومتی منطقه خمسه طوالش شامل شهرهای (آستار، تالش، رضوانشهر، ماسال شاندرمن و فومن و شفت) بوده که این خود مزیتی دو چندان برای این بناست از جهت دیگر نشانگر اهمیت آن در صفحات تاریخ اجتماعی و فرهنگی منطقه است که تاکیدی دوباره بر لزوم حفظ و حراست از این بنای مهم است.

امیر انتخابی گفت: تالش دارای 2 هزار اشیای تاریخی کشف شده است که خوشبختانه بیش از ٩٠درصد آن وارد نرم افزار جام شده و کاملا ساماندهی شده است و ٥٣ اثر تاریخی در تالش در فهرست آثار ملی تاکنون به ثبت رسیده است. 

با قایق سواری به قدرت آباد لنگرود بروید
روستایی در چمخاله که با طناب به شهر می رسد!
ظرفیت اسکان مسافر در گیلان و 5 استان دیگر در حال تکمیل است؛
شهرهای شلوغ و جایگزین برای سفر اعلام شد
پیشنهادی برای مدیرانی که قرار است پارک ۴۵۰ هکتاری جاده لاکان را بسازند
احیای جذابیت های رشتِ قدیم با احداث یک پارک تاریخی کاربردی

نظر شما:

security code