کیفیت فرش گیلان ارتقاء می یابد


۱۳۹۸/۰۲/۱۸ - ۱۱:۵۵ | کد خبر: ۲۰۷۸ چاپ
کیفیت فرش گیلان ارتقاء می یابد

رییس اداره امور فرش سازمان صمت گیلان گفت: در حال حاضر کیفیت فرش گیلان مطلوب است و برای ارتقای مهارت بافندگان فرش استان دوره های آموزشی در حال برگزاری است.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، مجتبی مهری گفت: با اختصاص هزار و 900میلیارد تومانی اعتبار از محل یارانه‌ها برای بیمه قالیبافان به زودی شاهد افزایش اشتغال پایدار در این حوزه خواهیم بود.   

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 13 هزار و 396 نفر بافنده فرش دست باف در گیلان فعالیت دارند، افزود: بیمه قالی‌بافی انگیزه جوانان را برای ورود به این عرصه افزایش خواهد داد.

مهری در ادامه از برگزاری دوره های آموزشی در همه شهرستانها برای فرش‌بافان استان خبر داد و خاطرنشان کرد: در نهایت برگزاری این دوره‌ها منجر به ارتقای مهارت فرش‌بافان استان خواهد شد.

وی گفت: فرش‌های دست‌باف گیلان در حال حاضر از کیفیت بسیار مطلوبی برخوردارند و ارتقای مهارت فرش بافان منجر خواهد شد تا از این پس فرش‌های گیلان بازارهای هدف بیشتری را کسب کنند.

رییس اداره امور فرش سازمان صمت گیلان، تصریح‌ کرد: در گذشته به دلیل اشباع‌شدن بازار تابلو فرش، هر چقدر که بافندگان تابلو فرش می‌بافتند، برای فروش آنها مشکل داشتند به همین دلیل به بافندگان توصیه شد تا از بافت تابلو فرش خروج کنند و بافت قالی و قالیچه را جایگزین بافت تابلو‌ فرش کردند.

نظر شما:

security code