سواحل آزاد سازی شده مدیریت نشود آمار غرق شدگان افزایش پیدا می کند

انباشت زباله در گیلان به بحران تبدیل شده است/ برخورد دستگاه قضایی با مدیرانی که در مسئولیتشان کوتاهی کرده اند


۱۴۰۱/۰۲/۰۲ - ۱۲:۵۵ | کد خبر: ۲۰۸۲۸ چاپ

در نشست هم اندیشی دستگاه قضایی با مجمع نمایندگان استان گیلان به ریاست رییس کل دادگستری گیلان اعلام شدبا مقصرین و کوتاهی کنندگان حقوق مردم برخورد قانونی صورت می‌گیرد

انباشت زباله در گیلان به بحران تبدیل شده است/ برخورد دستگاه قضایی با مدیرانی که در مسئولیتشان کوتاهی کرده اند
کلانشهر : رییس کل دادگستری گیلان در نشست با مجمع نمایندگان استان گفت:مسئولان نباید به نفع افراد صاحب قدرت و مکنت قانون را زیر پا بگذارند

نشست هم اندیشی دستگاه قضایی با مجمع نمایندگان استان گیلان به ریاست رییس کل دادگستری گیلان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دادگستری گیلان، رییس کل دادگستری گیلان در نشست با مجمع نمایندگان استان گفت: مسئولان نباید به نفع افراد صاحب قدرت و مکنت قانون را زیر پا بگذارند

 

حجت الاسلام والمسلمین حمزه خلیلی رئیس کل دادگستری استان گیلان با استفاده از کلام گهربار امیر مومنان حضرت علی علیه السلام  خاطر نشان کرد: مردم حقوقی چون حق حیات، حق معیشت، حق بهداشت و ... بر حاکمان دارند که باید توسط زمامداران تامین شود.

رییس شورای قضایی استان افزود: بسیاری از مشکلات جامعه ناشی از توزیع ناعادلانه ثروت و قدرت است ومسئولان نباید به نفع افراد صاحب قدرت و مکنت قانون را زیر پا بگذارند.
انباشت زباله در گیلان به بحران تبدیل شده است/ برخورد دستگاه قضایی با مدیرانی که

احمد آقایی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گیلان که در این نشست حضور داشت با اشاره به اینکه در این جلسه پیرامون چالش ها و مشکلات استان بحث و تبادل نظر شد افزود: یکی از موارد مطرح شده معضل پسماند و زباله های استان گیلان است که به حمایت نمایندگان در خصوص جذب اعتبارات نیاز جدی دارد.

وی کم‌آبی مزارع کشاورزی در سال جاری، تخریب جنگل ها توسط سودجویان و مدیریت سواحل آزاد شده را از دیگر عناوین نشست امروز عنوان کرد و اظهار داشت: در صورتی که سواحل آزاد سازی شده مدیریت نشود شاهد افزایش آمار غرق شدگان خواهیم بود.

آقایی با بیان اینکه نمایندگان مجلس باید برحسب قانون از حقوق شهروندان دفاع کنند تصریح کرد:  نمایندگان به دفاع از موکلین خود می توانند بر اساس قانون اساسی مطالبه گری نمایند.

وی انباشت زباله در استان را ماحصل عدم آینده نگری مدیران گذشته و غفلت ورزی مدیران فعلی دانست که اکنون به یک بحران تبدیل شده است و گفت: دستگاه قضایی برای متخلفان و کسانی که در این زمینه ترک فعل داشتند پرونده قضایی تشکیل داده و با مقصرین و کوتاهی کنندگان برخورد قانونی صورت می‌گیرد.