معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

بیماران در ماه رمضان خودسرانه مقدار مصرف داروها را تغییر ندهند


۱۳۹۸/۰۲/۱۹ - ۱۲:۲۸ | کد خبر: ۲۰۸۵ چاپ
بیماران در ماه رمضان خودسرانه مقدار مصرف داروها را تغییر ندهند

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت : بیماران در ماه رمضان بدون مشورت با پزشک معالج و به صورت خودسرانه زمان دریافت دارو، تعداد و مقدار مصرف داروها را تغییر ندهند.  

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، زهرا حصاری ضمن تبریک حلول ماه رمضان، رعایت آداب صحیح غذایی و اصول مصرف داروها را در سلامت روزه داران بسیار مهم دانست و گفت : به منظور بهره مندی بیشتر از این ماه پر برکت، لازم است روزه داران در این ماه، در رعایت هرچه بیشتر آداب صحیح و سالم غذایی و همچنین اصول مصرف داروها دقت کنند.

وی با اشاره به مصرف شیرینی سنتی نظیر زولیبا و بامیه، در ماه مبارک رمضان، یادآور شد: زولبیا و بامیا  از جمله مواد قندی است که در این ماه مصرف زیادی دارد، از این رو  توصیه می شود که از محصول غذایی از مراکز و محل های غیر مجاز و دستفروشان خریداری نشود و از قنادی‌های معتبر که سابقه ساخت و عرضه محصولات بهداشتی دارند تهیه خریداری شود. 

حصاری تصریح کرد: در هنگام خرید به نشان استاندارد و سازمان غذا و دارو بر روی جعبه های مواد غذایی دقت شود، زیرا استفاده از جعبه های فاقد مجوز ساخت به دلیل اینکه از ترکیبات و مواد نامشخص تولید می شوند، در تماس با مواد غذایی باعث آلودگی آن شده و به سلامت مصرف کنندگان آسیب می رساند. 

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گیلان در پایان یادآور شد: بیماران در ماه رمضان بدون مشورت با پزشک معالج و به صورت خودسرانه زمان دریافت دارو، تعداد و مقدار مصرف داروها را تغییر ندهند و حتما با پزشک خود یا داروساز مشورت کنند.