مدیر کل میراث فرهنگی گیلان خبر داد؛

شناسایی ۲ گرو تاریخی در میدان شهرداری رودسر


۱۴۰۱/۰۲/۰۷ - ۱۶:۱۴ | کد خبر: ۲۰۹۸۷ چاپ

مدیر کل میراث فرهنگی گیلان با اشاره به شناسایی دو گور تاریخی در میدان شهرداری رودسر حین عملیات توسعه شهری، گفت: مطالعات باستان شناسی برای تعیین قدمت گورها در حال انجام است.

شناسایی ۲ گرو تاریخی در میدان شهرداری رودسر
کلانشهر : ولی جهانی با اشاره به کشف دو گور تاریخی در میدان شهرداری رودسر، اظهار کرد: حین عملیات توسعه شهری و احداث خیابان دو گور تاریخی در میدان شهرداری رودسر کشف شد.

وی ادامه داد: مقرر شده محققان میراث فرهنگی گیلان مطالعات باستان‌شناسی لایه‌نگاری و تعیین قدمت دقیق این گورها را با مشارکت و همکاری شهرداری و شورای اسلامی شهر رودسر در این منطقه انجام دهند.

مدیر کل میراث فرهنگی گیلان هدف از مطالعات باستان‌شناسی در میدان شهرداری رودسر را شناخت دوره‌های مختلف فرهنگی و تاریخی این شهر و ارتباط این گورهای تاریخی با ادوار مختلف در این منطقه عنوان کرد و افزود: در این گورها استخوان‌های یک کودک و یک فرد بالغ پیدا شد که قرار است بررسی‌های دقیق‌تر بر روی آن انجام شود.

 

وی با بیان اینکه بر اساس متن‌های تاریخی، قدمت شهر رودسر به حکومت محلی علویان، آل‌زیار، آل‌بویه و آل‌کیا می‌رسد، گفت: متأسفانه در جریان توسعه شهر و احداث خیابان‌ها، برخی از آثار فرهنگی دوره‌های گذشته این شهر از بین رفته است.