افزایش 7 درصدی مراجعه به مراکز معاینه فنی گیلان

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان گفت: سال گذشته شاهد رشد هفت درصدی مراجعه به مراکز معاینه فنی خودروهای سنگین در سطح استان بودیم.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، نازک کار با اشاره به افزایش مراجعه رانندگان به مراکز فنی خودروهای سنگین، اظهار کرد: سال گذشته شاهد رشد هفت درصدی مراجعه به مراکز معاینه فنی خودروهای سنگین در سطح استان بودیم.

وی افزود: به طور متوسط ماهیانه بیش از یک هزار و 900 خودروی سنگین شامل انواع کامیون، اتوبوس و مینی بوس به دو مرکز فعال معاینه فنی خودروهای سنگین استان مراجعه می کنند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان تصریح کرد: سال گذشته تعداد 23 هزار و 559 خودروی سنگین جهت دریافت برگه معاینه فنی به مراکز معاینه فنی استان مراجعه کرده اند که این میزان نسبت به مدت مشابه سال 96 رشد را نشان می دهد.

این مقام مسئول یادآور شد: در این مدت 22 هزار و 137 خودرو پس از سپری کردن مراحل مختلف تست مکانیزه، برگه معاینه فنی دریافت کرده و برای یک هزار و 422 خودرو نیز به دلیل وجود نواقص یا اشکالات فنی، برگه معاینه فنی صادر نشده است.

وی خاطرنشان کرد: خودروهای سنگین پس از ورود به مراکز معاینه فنی مراحل مختلف تست مکانیزه را که شامل بررسی میزان آلایندگی، میزان صدا، لغزش جانبی چرخ های جلو، تست کمک فنر، تست کیلومترشمار، تست ترمز، تست جلوبندی، تست ظاهری اطراف بدنه و تست نورچراغ را پشت سر می گذارند و در صورت تایید برگه معاینه فنی دریافت می کنند. 

نظر شما:

security code