سطحی نگری  برخی بانکها عمده مشکل صنعت گیلان

 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان گفت: عمده مشکل صنعت، برخی سطحی نگری‌ها و سلیقه محوری در تصمیمات اعتبارسنجی هنگام تخصیص تسهیلات از سوی بانک و همچنین مشکلات مالیاتی است.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، فرهاد دلق‌پوش گفت: با توجه به شرایط  اقتصادی موجود در جامعه، هم افزایی و استفاده از همه ظرفیت های موجود جهت رونق تولید بسیار ضروری و حائز اهمیت است. 

وی اضافه‌ کرد: با توجه به نوسانات به وجود آمده در بخش صنعت و بازار سرمایه در سال ۹۷، استفاده از توانمندی همه دستگاهها به ویژه سازمان صنعت، معدن وتجارت مهم ترین سیاست جهت کمک به بخش تولید است.

دلق‌پوش همچنین عمده مشکل صنعت تولید را برخی سطحی نگری‌ها و سلیقه محوری در تصمیمات اعتبارسنجی هنگام تخصیص تسهیلات از سوی بانک و همچنین مشکلات مالیاتی ذکر کرد و ادامه داد: در برخی موارد به دلیل عدم انجام تعهدات برخی بانکها در خصوص منابع مالی تکلیفی در مواجهه با واحدهای تولیدی سبب وارد شدن ضربه مهلکی بر صنعت کشور شده و  در صورت ادامه این رویکرد نامناسب و عدم برنامه ریزی های درست موفق به رفع تلاطمات به وجود آمده نخواهیم شد. 

وی خاطرنشان کرد: البته با توجه به ظرفیت های قانونی موجود در کارگروه رفع موانع تولید می‌توان تمهیدات لازم را برای پایش و نظارت مستمر بر حسن اجرای تعهدات بانکی در خصوص واگذاری تسهیلات به صنعت تولید اتخاذ کرد.   

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در ادامه در جمع روسای اتحادیه‌های شهرستان انزلی با اشاره به عملکرد سازمان صمت در حوزه تنظیم بازار عنوان کرد: سازمان صمت گیلان در جهت تنظیم بازار، نظارت صحیح، ایجاد انگیزه و در نتیجه کاهش التهاب نسبت به سایر استانها موفق عمل کرده است.

وی با بیان اینکه بازاریان همواره از قشرهای شریف و یاری‌رسان نظام و دولت در برهه‌های مختلف بوده‌اند، گفت: معتقدم که مشکلات اصناف باید یکی بعد از دیگری و بر مبنای قانون‌مداری حل و فصل شود.

رییس سازمان صمت گیلان افزود: شهرستان بندر انزلی قطب گردشگری استان و کشور بوده لذا باید تمهیدات لازم جهت افزایش و توزیع مطلوب سهمیه های کالایی تنظیم بازار به این شهرستان مورد نظر قرار گیرد.

وی تصریح کرد: ۵۵ میلیارد ریال تسهیلات تخصیصی شهرستان انزلی برای بازسازی و نوسازی صنوف تولیدی می‌تواند در جهت رونق تولید سبب پویایی این بخش شده و منجر به توسعه تولید و اشتغال را در این شهرستان شود و این امتیازات باعث خواهد که رغبت سرمایه گذاری در شهرک های صنعتی انزلی افزایش یافته و با توجه  وجود عرصه صنعتی موجود عملا امکان جذب همه شرکت های متقاضی فراهم خواهد شد.