طرح اکران ویژه ماه مبارک رمضان در سینماهای گیلان اجرا می شود

معاون ارشاد اسلامی گیلان از اجرای طرح اکران ویژه ماه مبارک رمضان در سینماهای این استان خبر داد و گفت: قیمت بلیط در این طرح تا ساعت 20 به صورت نیم‌بهاست.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، سید امیر مصباح،‌ معاون امور هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان در جمع خبرنگاران،‌ با اشاره به اجرای طرح اکران ویژه ماه مبارک رمضان در سینماهای سراسر کشور، اظهار کرد: سخنگوی شورای صنفی نمایش، هشتم اردیبهشت‌ماه امسال خبر اجرای این طرح را اعلام کرد.

وی از اجرای طرح اکران ویژه ماه مبارک رمضان در سینماهای این استان خبر داد و افزود: براساس تصمیم شورای صنفی نمایش، بهای بلیط سینماها در ایام ماه مبارک رمضان تا ساعت 20 به صورت نیم‌بها و بعد از این ساعت تمام‌بها خواهد بود.

معاون ارشاد اسلامی گیلان در ادامه با بیان اینکه در بخشنامه ابلاغ شده، رعایت برخی موارد از سوی این شورا تاکید شده است، گفت: اتمام نمایش فیلم یک ساعت قبل از اذان صبح، برنامه‌ریزی مناسب برای اکران فیلم‌ها تا قبل از اذان مغرب و تعطیلی آن حتی‌المقدور قبل از وقت افطار بخشی از موارد تاکید شده در این بخشنامه است.

این مقام مسئول عنوان کرد: حفظ حرمت ماه مبارک رمضان از سوی مسئولان مجتمع‌های فرهنگی و هنری و سینماداران در زمان پخش فیلم‌ها ضروری است.

مصباح با بیان اینکه اکران فیلم‌های سینمایی در بازه زمانی افطار تا سحر یکی دیگر از طرح‌های ویژه ماه مبارک رمضان است، خاطرنشان کرد: سینماداران باید تمایلی برای انجام این طرح داشته باشند؛ همچنین حضور مدیر سینما و یا جانشین وی تا پایان سانس‌های نمایش در محل سینما الزامی است.

معاون ارشاد اسلامی گیلان ایجاد نشاط اجتماعی در جامعه به ویژه برای نسل جوان را یکی از اولویت‌های این اداره‌کل عنوان کرد و یادآور شد: معاونت امور هنری و سینمایی نیز تلاش می‌کند با رعایت قوانین و مقررات و در چارچوب ضوابط و حفظ حرمت این ماه مبارک در این زمینه گام بردارد. 

نظر شما:

security code