مجلس نمایندگان آمریکا ساعاتی پیش بسته جدید حمایت مالی از اوکراین به ارزش ۴۰ میلیارد دلار را تصویب کرد .

آمریکا کمک ۴۰ میلیارد دلاری به  اوکراین را تصویب کرد

کلانشهر: به گزارش آسوشیتدپرس، تصویب این کمک مالی که با اکثریت قابل توجه ، ۳۶۸ رای موافق در برابر ۵۷ رای مخالف، به عمل آمد؛ هفت میلیارد دلار بیشتر از درخواست ماه آوریل دولت بایدن دراین زمینه بود؛ این لایحه کمک های اقتصاد و نظامی به اوکراین خواهد بود.

 

 

آسوشیتدپرس افزود: این لایحه با اکثریت دموکرات ها و با حمایت سه چهارم جمهوریخواهان تصویب شد؛ این اقدام درحالی صورت می گیرد که واشنگتن بطور فزاینده ای درمورد اهداف و تمایل کمک به اوکراین به تسلیحات پیشرفته مطمئن تر شده است؛ لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا نیز اخیرا گفته است که آمریکا خواهان روسیه ای "تضعیف" شده می باشد تا قادر نباشد به سرعت توانایی برای حمله به سایر کشورها را داشته باشد.

 

این بسته کمک های مالی مصوب مجلس نمایندگان آمریکا ، شامل کمک شش میلیارد دلاری تسلیحات و آموزش نظامی به اوکراین، ۸.۷ میلیارد دلار برای بازسازی انبارهای تسلیحات آمریکایی ارسال شده به اوکراین و ۳.۹ میلیارد دلار برای نیروهای آمریکایی مستقر در منطقه است؛ همچنین شامل ۸.۸ میلیارد دلار حمایت اقتصادی از اوکراین، چهار میلیارد دلار کمک مالی خرید تجهیزات نظامی برای اوکراین و متحدان و ۹۰۰ میلیون دلار در زمینه مسکن، تحصیل و سایر کمک ها به پناهجویان اوکراینی در آمریکا است.

 

پیشتر دولت جو بایدن یک بودجه تکمیلی ۳۳ میلیارد دلاری با هدف حمایت از اوکراین در چند ماه آینده از کنگره این کشور درخواست کرده بود.

 

نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا نیز ۱۰ اردیبهشت ماخ ۱۴۰۱ ابراز امیدواری کرده بود که هرچه سریعتر کمک مالی ۳۳میلیارددلاری به اوکراین به تصویب نمایندگان این مجلس برسد.