رهبر انقلاب گفتند:در مدارس نظرسنجی کنید ببینید رونالدو را بیشتر می‌شناسند یا کاظمی‌آشتیانی

رهبر انقلاب، رونالدو را با چه کسی مقایسه کرد؟/عکس
کلانشهر : رهبر معظم انقلاب در دیدار امروز با معلمان گفتند: بایستی کاری کنیم که دانش‌آموز دارای هویت ملی بشود. مهمتر از علم‌آموزی یا لااقل در حد علم‌آموزی این است که او احساس هویت بکند، یک انسان با هویت ساخته بشود، یک هویت ملی، هویت احساس اعتماد به نفس ملی پیدا بکند. 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای گفتند: از عمق جان کودک ما با افتخارات کشور آشنا بشود این چیزی است که امروز وجود ندارد خیلی از افتخارات حالا ایشان اسم مرحوم آقای کاظمی‌آشتیانی را آوردند شما بین بچه‌های مدرسه‌تان، مدارس‌تان نظرخواهی کنید ببینید چند درصد کاظمی‌آشتیانی را با آن همه خدمات، با آن ارزش وجودی می‌شناسند؟ چند درصد، رونالدو را می‌شناسند؟ ما چرا افتخارات ملی خودمان را نمی‌شناسیم؟ 

اشاره آیت الله خامنه ای به سعید کاظمی آشتیانی، رئیس سابق پژوهشگاه رویان و جهاد دانشگاهی دانشگاه علوم پزشکی ایران است.

 

 

وی دارای درجه دکترای تخصصی ژنتیک از دانشگاه تربیت مدرس بود که پس از تشکیل پژوهشکده رویان، در رشد طب تولید مثل، فناوری سلول‌های بنیادی و همانند سازی در ایران نقش بسزایی داشت. از کاظمی در سال ۱۳۸۳ به عنوان چهره‌های ماندگار تقدیر شد.

 کاظمی‌آشتیانی در ۱۴ دی ۱۳۸۴ در سن ۴۴ سالگی هنگامی‌که برای انجام تست ورزش مراجعه کرده بود بر اثر سکته قلبی در بیمارستان بقیه الله جماران درگذشت.