وضعیت ساختمان های تاریخی رشت اسفبار است


۱۳۹۸/۰۲/۲۴ - ۱۱:۵۲ | کد خبر: ۲۱۴۱ چاپ
وضعیت ساختمان های تاریخی رشت اسفبار است

عضو شورای شهر رشت گفت: ساختمان‌های تاریخی در تملک شهرداری شرایط بسیار بدی دارند.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، بهراد ذاکری گفت: ساختمان‌های میراثی شهر رها شده و ساختمان‌های در تملک شهرداری در وضعیت اسفباری قرار دارد.

وی با بیان اینکه این بناها جزو نفایس ملی هستند، افزود: ساختمان‌های تاریخی در تملک شهرداری شرایط بسیار بدی دارند. ساختمان بلدیه، مریضخانه و میرزا خلیل رها شده است. برخی از این ساختمانها در برخی بخش ها احتمال ریزش دارد بویژه بالکن ساختمان سازمان فرهنگی اگر ریزش کند، اتفاق ناگواری در پی دارد.

ذاکری خواستار پاسخگویی مدیران مربوط شد و تاکید کرد: پیشنهاد می‌دهم، یک شهردار برای بافت تاریخی شهر تعیین شود تا به طور جدی در این راستا اقدام کند.

عضو شورا ادامه‌ داد: رشت پیشتاز اجرای طرح های بازآفرینی بود و با تغییر شورا و شهردار و با ادغام سازمان بازآفرینی با سازمان عمران، پویایی لازم در این بخش وجود ندارد و اکنون رشت در بحث بازآفرینی در رده‌های آخر قرار دارد.

ذاکری با بیان اینکه در بازآفرینی دچار مشکل اساسی هستیم، اظهار کرد: سوق دادن پروژه‌ها به کارهای ابتدایی و جزییات نامناسب و غیر بومی از یک سو و عدم لحاظ اولویت‌های یک طرح در تعریف پروژه‌های اجرایی بدون توجه به سند بازآفرینی شهر و اولویت‌های آن، محل اشکال جدی است.

وی پیشنهاد داد: مدیریت یکپارچه بافت تاریخی شهر و مدیریت مستقل بازآفرینی با تجدید نظر در ساختاری اداری صورت گیرد.

نظر شما:

security code