نخستین مرحله لیگ دوچرخه سواری سرعت گیلان برگزار شد

نخستین مرحله لیگ دوچرخه سواری سرعت گیلان با حضور 35 رکابزن در منطقه آزاد انزلی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، امین افقی با اعلام این خبر، اظهار کرد: نخستین مرحله لیگ دوچرخه سواری سرعت گیلان با حضور 35 رکابزن در بلوار کاسپین منطقه آزاد انزلی و در چهار رده سنی برگزار شد.

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: در این مسابقات که به صورت تایم تریل انفرادی و به طول 1000 متر با نام "جام رمضان برگزار شد ورزشکارانی از شهرهای رشت، انزلی، لنگرود، لاهیجان و سیاهکل در رده های سنی نوجوانان، جوانان، بزرگسالان و پیشکسوتان حضور داشتند.

وی گفت: در رده سنی نوجوانان میلاد بخشی‌زاد از بندرانزلی به مقام نخست رسید، پویا حسینی از رشت دوم شد و محمدجواد ضامنی از لنگرود به مقام سوم دست یافت . همچنین در رده جوانان نیز  حسین حسینی از رشت رتبه نخست را از آن خود کرد، محمدرضا مهدوی از لنگرود و امیر بیات از رشت، به ترتیب بر سکوی دوم و سوم مسابقات ایستادند.

افقی اضافه کرد: در رده سنی بزرگسالان ایمان خوشه‌چین از رشت زودتر از دیگر رقیبان خود از خط پایان عبور کرد و اول شد، امیر رمضان‌پور از لنگرود و علی لاجیزاد از رشت به مقام دوم و  سوم نائل آمدند. در بخش پیشکسوتان نیز به ترتیب کریم طالبی از لنگرود، شهریار صنعتی و هوشنگ امینی هر دو از لاهیجان رده های اول تا سوم نخستین مرحله لیگ دوچرخه سواری سرعت گیلان را بدست آوردند.

وی یادآور شد: مسابقات دوچرخه سواری سرعت گیلان به میزبانی سازمان منطقه آزاد انزلی و با همکاری هیات دوچرخه سواری استان گیلان و همراهی پلیس راهور و پلیس راه استان برگزار شد و در پایان رقابت ها با حضور معاون فرهنگی و مدیران سازمان، مدیران هیات دوچرخه سواری استان و فعالان حوزه ورزش از نفرات برتر تجلیل شد.

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی تصریح کرد: سازمان منطقه آزاد انزلی در راستای حمایت از رشته های مختلف ورزشی اقدام به برگزاری دو دوره مسابقات دوچرخه سواری جام کاسپین و مسابقات استانی دوچرخه سواری کوهستان نموده و در بخش ایجاد و توسعه زیرساخت های ورزشی نیز پیست دوچرخه سواری کوهستان منطقه با رعایت استانداردهای جهانی ساخته شده است و به منظور توسعه ورزش مفرح دوچرخه سواری در سطح منطقه هیات دوچرخه سواری منطقه آزاد انزلی با حمایت فدراسیون تشکیل شد.

افقی بیان کرد: از سوی دیگر در سال گذشته از سوی هیات دوچرخه سواری منطقه و استان، طرح استعدادیابی در سطح مدارس منطقه اجرا شد و تیم دوچرخه سواری کوهستان استان با حمایت منطقه آزاد انزلی در لیگ کوهستان سال 97 کشور رتبه دوم ایران را از آن خود کرد.

وی تاکید کرد: سازمان منطقه آزاد انزلی براین باور است که در مسیر دست یابی به جامعه توسعه یافته، شاخص ورزش همگانی و حرفه ای یکی از مهمترین مولفه ها در ارتقاء سطح سلامت و نشاط عمومی جامعه بوده و در تعمیم روحیه گذشت و فرهنگ همکاری برای نیل به هدف واحد در میان قشرهای مختلف جامعه نقش محوری ایفا می کند و مانع مهمی برای جلوگیری از انحرافات اجتماعی است، برهمین اساس طی سال های اخیر علاوه بر توسعه زیرساخت های حوزه های اقتصادی و صنعتی، توجه ویژه ای به ایجاد امکانات ورزش حرفه ای و عمومی در سطح منطقه شده و میزبانی از مسابقات ملی و بین المللی نیز در تقویم کاری این منطقه قرار گرفته است. 

 

نظر شما:

security code