عمو یحیی، قهوه‌چی محبوب سلبریتی‌ها و چهره‌های معروف که به اتهام قتل به قصاص محکوم شده بود، با کمک خیرین و رضایت خانواده مقتول از مجازات قصاص گریخت.

عمو یحیی، قهوه‌چی محبوب سلبریتی‌ها از قصاص نجات یافت
کلانشهر : عمو یحیی، قهوه‌چی محبوب سلبریتی‌ها و چهره‌های معروف که به اتهام قتل به قصاص محکوم شده بود، با کمک خیرین و رضایت خانواده مقتول از مجازات قصاص گریخت.

عمو یحیی و قهوه خانه معروف او در دربند برای خیلی از بازیگران و چهره‌های معروف کاملا شناخته شده است و تا سال‌ها پاتوقی برای تفریح و خوردن یک صبحانه دل‌انگیز بود. اما شهریور سال 98 حادثه‌ای رخ داد که خیلی‌ها از جمله سلبریتی‌ها را شوکه کرد. حادثه در همان قهوه‌خانه معروف رخ داد و در جریان آن عمو یحیی با شریکش درگیر شد که این درگیری منجر به جراحت شریک او با ضربه چاقو شد. مرد مجروح به سرعت به بیمارستان انتقال یافت اما تلاش برای نجات وی بی‌فایده بود و این مرد به دلیل شدت خونریزی جانش را از دست داد.

پس از این اتفاق بود که عمو یحیی قهوه‌چی به اتهام قتل عمد دستگیر شد. او در تحقیقات به ارتکاب جنایت اقرار کرد و گفت:‌ من صاحب قهوه خانه ای زیر پله ای در خیابان دربند هستم. مقتول  ۳۵ سال شریکم بود و قهوه خانه ما به پاتوق بازیگران و سلبریتی‌ها تبدیل شده بود. او قول داده بود که سرقفلی مغازه را به من برگرداند اما هر بار طفره می رفت. روز حادثه از او خواستم که به قولش عمل کند اما گفت که تصمیم ندارد سرقفلی را به من برگرداند و به همین خاطر عصبانی شدم و با چاقویی که در دست داشتم به یک ضربه به او زدم که متاسفانه باعث مرگش شد.

 


                                                    عمویحیی در حال بازسازی صحنه جنایت

او ادامه داد:‌ باور کنید نمی‌دانم چرا دست به چنین کاری زدم. من آن موقع فشار خون بالا داشتم و در آن لحظه تعادلم را از دست داده بودم. حتی به خاطر ندارم که ضربه را چطور به مقتول زدم. من سال‌ها مقتول و خانواده اش را می‌شناختم و خانواده او همیشه به من لطف و محبت داشتند و من شرمنده آنها هستم و هرگز نمی‌خواستم که جان مقتول را بگیرم.

متهم مدتی بعد در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه قرار گرفت. آن روز پسر و مادر مقتول که اولیای دم او بودند با حضور در دادگاه برای متهم درخواست صدور حکم قصاص کردند و با توجه به شواهد موجود در پرونده و اعترافات متهم، قضات دادگاه رای به قصاص این مرد دادند.

با وجود صدور حکم قصاص برای این قهوه‌چی معروف اما تلاش‌ها برای جلب رضایت اولیای دم و بخشیده شدن او از سوی تعدادی از خیرین آغاز شد. مسئولان صلح و سازش دادسرای جنایی و گروهی از خیرین طی 8 جلسه با اولیای دم تلاش کردند آنها را برای بخشش راضی کنند. هرچند آنها ابتدا راضی نمی شدند اما در نهایت با پادرمیانی چهره های سرشناس قبول کردند که به شرط دریافت وجه المصالحه از خون مقتول بگذرند. از آن زمان بود که خیرین برای فراهم کردن مبلغ دیه به تکاپو افتادند و بعد از هفته ها تلاش سرانجام موفق به جمع آوری این مبلغ شدند و به این ترتیب عمو یحیی قهوه‌چی از قصاص نجات پیدا کرد.

بر اساس این گزارش به دنبال بخشیده شدن متهم از سوی اولیای دم قرار است وی به زودی در دادگاه کیفری یک استان تهران به لحاظ جنبع عمومی جرم محاکمه شود.