نتیجه عدم اعلام نرخ جدید کرایه تاکسی در سطح شهر رشت؛

افزایش «سرخود» کرایه تاکسی در شهر رشت/ حداقل کرایه از ۱۰۰۰ تومان نیز فراتر می رود!


۱۳۹۸/۰۲/۲۴ - ۱۳:۰۲ | کد خبر: ۲۱۴۵ چاپ
افزایش «سرخود» کرایه تاکسی در شهر رشت/ حداقل کرایه از ۱۰۰۰ تومان نیز فراتر می رود!

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از گیل خبر، آخرین گزارش های مردمی در سطح شهر رشت حاکی از آن است که رانندگان تاکسی اقدام به کرایه اضافه از مسافران خود می کنند.

البته در دو  سال گذشته نرخ کرایه تاکسی در سطح شهر رشت دچار نابسامانی شده بود. طوری که  قیمت پایه مشخصی برای مسافران اعلام نشده بود.  قیمت های پایه «هفتصد تومانی» تاکسی ها به هزار تومان افزایش پیدا کرده و دیگر مسافران نیز به آن عادت کرده اند. حال نیز بسیاری از شهروندان گزارش داده اند رانندگان تاکسی به طور سرخود کرایه حداقلی خود را به ۱۲۰۰ و حتی ۱۵۰۰ تومان افزایش داده اند.

هرچند در این مواقع مسئولان مربوطه درخواست دارند گزارش گرانی ها به اطلاع سازمان های نظارتی اعلام شود، اما مشخص است که این امر توسط همه مردم امکان پذیر نیست و چنین شیوه ای نیز نمی تواند به کاهش این اقدامات سرخود کمک کند. در طول سالهای گذشته همیشه بین شورا و فرمانداری بر سر قیمت کرایه تاکسی اختلاف نظر بود و فرمانداری با نرخ افزایش تاکسی مخالفت می کرد. در حال حاضر آگهی نرخ ها در شیشه بیشتر  تاکسی ها الصاق نشده است و نرخ رسمی بعضی  از تاکسی ها همچنان نرخ های مصوبه اواخر سال ۹۴ است . زیرا از آن تاریخ شاهد افزایش رسمی  کرایه های تاکسی نبوده ایم.

سال ۹۵ مصوبه شورای شهر رشت برای افزایش نرخ تاکسی  در شورای حل اختلاف نیز رد شد، ولی هرگز قیمت ها به روال سابق خود برنگشت و از آن تاریخ شاهد بی ثباتی در اعلام نرخ کرایه تاکسی هستیم. مشخص نیست تا چه زمانی با عدم اعلام رسمی قیمت های جدید شاهد درگیری بین مسافران و رانندگان تاکسی را ایجاد می کند. گفتنی است فرمانداری با نرخ جدید کرایه تاکسی در شهر رشت نیز مخالفت کرده است و معتقد است هرگونه  افزایش بیش از ده درصدی باید به تصویب ستاد تنظیم بازار برسد.