مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

50 درصد جمعیت استان تحت پوشش بسیج ملی فشار خون قرار می گیرند


۱۳۹۸/۰۲/۲۴ - ۱۳:۴۶ | کد خبر: ۲۱۴۷ چاپ
50 درصد جمعیت استان تحت پوشش بسیج ملی فشار خون قرار می گیرند

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه با اجرایی شدن بسیج ملی فشار خون، 50 درصد جمعیت 30 تا 70 سال کشور و به تبع آن گیلان تحت پوشش این برنامه قرار می گیرند گفت: این مهم در روزهای آتی طی برگزاری جلساتی با سازمان های ذی ربط نیز هماهنگ خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، طلعت کاویانی اظهار کرد: از 27 اردیبهشت ماه لغایت 15 تیرماه سال جاری بسیج ملی فشار خون در کشور اجرا می شود و سه هفته اول اجرای برنامه مذکور، به مقوله اطلاع رسانی اختصاص می یابد.

وی با بیان اینکه با اجرایی شدن بسیج ملی فشار خون، 50 درصد جمعیت 30 تا 70 سال کشور و به تبع آن گیلان تحت پوشش این برنامه قرار می گیرند گفت: این مهم در روزهای آتی طی برگزاری جلساتی با سازمان های ذی ربط نیز هماهنگ خواهد شد. 

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، ایجاد حساسیت موضوعی در آحاد جامعه (مردم و سیاستگذاران)، افزایش آگاهی و سواد سلامت جامعه در زمینه فشار خون بالا، بستر سازی مناسب اطلاع رسانی برای توجه به کنترل فشارخون بالا به مثابه یک فرهنگ رفتاری، شناسایی و کشف موارد فشارخون بالا، اندازه گیری فشار خون افراد 30 تا 70 سال را از اهداف بسیج ملی کنترل فشار خون عنوان کرد.

کاویانی خاطرنشان کرد: بسیج ملی کنترل فشار خون با شعار" فشارخون؛ بدانیم و اقدام کنیم" در سال جاری همزمان با سراسر کشور در استان گیلان اجرا می شود.