به موقع اقدام نشود تا 150 سال آینده گیلان پیر می ماند

گیلانی ها تا ۷ سال آینده بچه دار نشوند استان دچار سیاهچاله جمعیتی می شود


۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۲۰:۴۹ | کد خبر: ۲۱۵۶۹ چاپ

در صورت سالمند شدن جمعیت کشور و استان، علاوه بر به خطر افتادن هویت و امنیت،تولید و توسعه کشور و استان هم دچار چالش‌های جدی می‌شود و هزینه‌های بسیاری بر جامعه و خانواده‌ها تحمیل خواهد شد

گیلانی ها تا ۷ سال آینده بچه دار نشوند استان دچار سیاهچاله جمعیتی می شود
کلانشهر: اسماعیل نورصالحی سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در جلسه قرارگاه جوانی جمعیت که با حضور رییس دانشگاه و سایر معاونین برگزار شد با بیان اینکه کاهش نرخ باروری یک خطر برای هویت ایرانی و گیلانی است، اظهار کرد: تحقق جوانی جمعیت یک وظیفه ملی و استانی است.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه؛نورصالحی افزود: اگر نتوانیم جمعیت استان را طی هفت سال احیا کنیم دچار سیاهچاله جمعیتی می شویم و ۱۵۰ سال زمان می برد که بتوانیم مجدد جمعیت استان را جوان کنیم.

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه با اشاره به پایین بودن نرخ باروری در استان گیلان گفت: در صورت تداوم روال کنونی باروری و جمعیت، در ۳۰ سال آینده گیلان خالی از نسل جوان خواهد شد و این موضوع از لحاظ امنیتی و هویتی هم بسیار خطرناک است.

 

نورصالحی تصریح کرد: در صورت سالمند شدن جمعیت کشور و استان، علاوه بر به خطر افتادن هویت و امنیت، تولید و توسعه کشور و استان هم دچار چالش های جدی می شود و هزینه های بسیاری بر جامعه و خانواده ها تحمیل خواهد شد.

وی تاکید کرد: تحقق جوانی جمعیت از وظایف همه دستگاه ها است و دانشگاه علوم پزشکی با جدیت این مهم را دنبال می کند.