مدیرکل میراث فرهنگی گیلان:

سرمایه گذاران بخش گردشگری از نیروهای محلی استفاده کنند


۱۳۹۷/۰۹/۲۵ - ۱۲:۱۳ | کد خبر: ۲۱۶ چاپ
سرمایه گذاران بخش گردشگری از نیروهای محلی استفاده کنند

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان گفت: سرمایه گذاران بخش گردشگری باید از توانمندی نیروهای محلی در ایجاد کسب و کارهای جدید و رونق صنایع دستی استفاده کنند.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، شهرود امیرانتخابی در نشست بررسی موضوعات گردشگری شهرستان ماسال، اظهار کرد: هرگونه تلاش در صنعت گردشگری و اثرات آن بر سایر حوزه ها، نقش بسزایی در ارزآوری دارد.

وی استفاده از ظرفیت های موجود شهرستان در جهت تقویت بخش گردشگری را به عنوان یک اصل دانست و افزود: بارور کردن استعدادهای ذاتی مناطق روستایی، رونق اقتصادی منطقه را بالا برده و این موضوع جذب گردشگر را به دنبال خواهد داشت.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان، هویت   بخشی به محصولات کشاورزی و صنایع دستی را از جمله شروط لازم جهت تولید ثروت و ایجاد اشتغال پایدار دانست و تصریح کرد: تمامی فعالیت های مرتبط با گردشگری نیازمند پیوست فرهنگی است.

این مقام مسئول، با تاکید بر ضرورت ایجاد بازارچه های صنایع دستی و کمک به احیای رشته های منسوخ شده، خاطرنشان کرد: با نگاهی فرابخشی به موضوع گردشگری و تدوین برنامه های اصولی شاهد بالندگی مناطق کمتر توسعه یافته روستایی خواهیم بود.

وی شکل گیری عزم ملی در تسهیل امر سرمایه گذاری و معرفی فرصت ها و ظرفیت های استان در ورود گردشگران خارجی را مهمتر از ایجاد زیرساخت گردشگری دانست و تاکید کرد: کمک به تامین اعتبار مرمت آثار تاریخی از محل اعتبارات شهرستانی و استفاده صحیح از فضای مجازی در معرفی پتانسیل ها و قابلیت های استان در ورود گردشگران خارجی نقش مهمی ایفا می کند.

امیرانتخابی، وجود بناها و اماکن تاریخی شهرستان ماسال را به عنوان فرصت و ثروت معرفی کرد و گفت: به ابنیه تاریخی به مثابه بخش کلنگی و ویران نگاه نکنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان، با بیان اینکه سرمایه گذاران بخش گردشگری باید از توانمندی نیروهای محلی در ایجاد کسب و کارهای جدید و رونق صنایع دستی استفاده کنند، متذکر شد: وجود دفاتر خدمات مسافرتی گردشگری و ایجاد فضای رقابتی فرصتی مناسب در امر سرمایه گذاری است.

وی اضافه کرد: انتظار می رود که دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری در راستای ترویج گردشگری و معرفی فرهنگ و ظرفیت های طبیعی و تاریخی استان اقدام موثری داشته باشند.

به گزارش ایسنا، در این نشست از گواهی ثبت مجموعه عروسک های ماسال به نام های «چیتن و چیمن» رونمایی شد و از زحمات پریسا قاسمی تقدیر به عمل آمد.