هشدار جدید سازمان جهانی بهداشت

آبله میمون: شیوع این بیماری غیر معمول است/ تاکنون ۸۰ مورد ابتلا تائید شده


۱۴۰۱/۰۲/۳۱ - ۱۰:۰۹ | کد خبر: ۲۱۷۰۸ چاپ

آبله میمون متفاوت از کووید-۱۹ پخش می‌شود و از آنجایی که این بیماری از طریق تماس نزدیک گسترش می‌یابد، پاسخ به این بیماری باید روی افراد آسیب‌دیده و افرادی که در تماس نزدیک با آنها قرار داشته‌اند، متمرکز شود.

 آبله میمون: شیوع این بیماری غیر معمول است/ تاکنون ۸۰ مورد ابتلا تائید شده
کلانشهر : آبله میمون متفاوت از کووید-۱۹ پخش می‌شود و از آنجایی که این بیماری از طریق تماس نزدیک گسترش می‌یابد، پاسخ به این بیماری باید روی افراد آسیب‌دیده و افرادی که در تماس نزدیک با آنها قرار داشته‌اند، متمرکز شود.

سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام کرد این سازمان و شرکایش در حال تلاش برای درک بهتر میزان و علت شیوع آبله میمون هستند. این ویروس در برخی از جمعیت‌های حیوانی در تعدادی از کشورها بومی است که منجر به شیوع گاه به گاه در بین مردم محلی و مسافران می‌شود. طغیان اخیر گزارش شده در ۱۱ کشور تاکنون غیر معمول است زیرا این طغیان در از کشورهای غیر بومی رخ داده است.

تاکنون حدود ۸۰ مورد تائید شده و ۵۰ مورد در حال بررسی است و احتمالا با افزایش نظارت‌ها، موارد بیشتری گزارش خواهند شد.

 

آبله میمون متفاوت از کووید-۱۹ پخش می‌شود و از آنجایی که این بیماری از طریق تماس نزدیک گسترش می‌یابد، پاسخ به این بیماری باید روی افراد آسیب‌دیده و افرادی که در تماس نزدیک با آنها قرار داشته‌اند، متمرکز شود. افرادی که از نزدیک با کسی که بیمار است در ارتباط هستند شامل کارکنان بهداشتی، اعضای خانواده و شرکای جنسی در معرض خطر بیشتری از نظر ابتلا قرار دارند.