10 نفر از متخلفان پروژه و مسببان حادثه ریزش ساختمان متروپل دستگیر شدند

مالک و پیمانکار اصلی ساختمان در محل حادثه فوت کرده است


۱۴۰۱/۰۳/۰۳ - ۱۲:۲۷ | کد خبر: ۲۱۸۴۲ چاپ

این خبر در حالی است که روز گذشته و ساعتی بعد از فرو ریختن برج متروپل اعلام شد پیمانکار و مالک ساختمان متروپل آبادان یعنی حسین عبدالباقی بازداشت شده است

مالک و پیمانکار اصلی ساختمان در محل حادثه فوت کرده است
کلانشهر : دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خوزستان گفت: تاکنون ۱۰ نفر از متخلفان پروژه و مسببان حادثه ریزش ساختمان متروپل آبادان با دستور قضایی بازداشت شده‌اند.

صادق جعفری چگنی ددرمورد جزییات ریزش ساختمان ۱۰ طبقه اداری -تجاری متروپل آبادان اظهار کرد : بازداشت شدگان این حادثه ۱۰ نفر شامل شهردار فعلی آبادان و دو شهردار سابق و نیز تعدادی از کارکنان شهرداری و ناظران این پروژه هستند و در جهت برخورد با سایر متخلفان، دستور بازداشت تعداد دیگری نیز صادر شده است.

وی افزود: مالک و پیمانکار اصلی ساختمان که از متهمان بوده و دستور بازداشت وی نیز صادر شده بود و در جریان ریزش ساختمان در محل حضور داشت در جریان این حادثه جان خود را از دست داد.

 

دادستان عمومی و انقلاب مرکز خوزستان بیان کرد: همه اجساد جهت تعیین هویت، به پزشکی قانونی منتقل شده‌اند.
متروپل

جعفری چگنی تصریح کرد: با دستور دادستان کل کشور مبنی بر نظارت مستقیم بر موضوع، بلافاصله در محل حاضر و اکنون به همراه دادستان شهرستان آبادان در محل حاضر هستیم.

وی افزود: عملیات آواربرداری از ساختمان ادامه دارد و امنیت عمومی جهت حفاظت از اموال مردم در محل و فروشگاه‌های اطراف تامین شده است.

این خبر در حالی است که روز گذشته و ساعتی بعد از فرو ریختن برج متروپل اعلام شد پیمانکار و مالک ساختمان متروپل آبادان بازداشت شده اند (اینجا بخوانید)

برج متروپل آبادان توسط هلدینگ عبدالباقی متعلق به حسین عبدالباقی ساخته شده بود. با مراجعه به سایت هولدینگ عبدالباقی در معرفی این شرکت آمده که این هولدینگ از سال ۱۳۳۶ در شهرستان آبادان و در قالب گروه ساختمانی مسکن شروع به فعالیت کرده است.

این هولدینگ پروژه‌های مختلفی در حوزه طراحی و احداث ساختمان‌های مسکونی، مراکز اداری- تجاری- رفاهی، انبوه سازی، مراکز درمانی و شهرک‌سازی در کارنامه خود دارد. از سال ۷۱ به این سو، شرکت عبدالباقی توسعه پیدا کرد و وارد فعالیت در حوزه‌های مدیریت کارگاه‌ها و فروشگاه‌های تولید و توزیع آجیل و خشکبار و ایجاد رستوران‌های زنجیره ای شد و هولدینگ عبدالباقی شکل گرفت. (بیشتر بخوانید)