حالا سر خواستن این بچه دعواست!

«متقاضیان بسیار» برای فرزندخواندگی نوزاد رها شده در سطل زباله


۱۴۰۱/۰۳/۰۴ - ۱۷:۱۳ | کد خبر: ۲۱۸۸۸ چاپ

17 هزار خانواده متقاضی برای امر فرزندخواندگی نوزاد هستند و اگر بنا باشد این کودک به خانواده‌ای داده شود اولویت با آن‌هاست

«متقاضیان بسیار» برای فرزندخواندگی نوزاد رها شده در سطل زباله
کلانشهر: محمد نصیری، معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان بهزیستی 17 هزار خانواده متقاضی برای امر فرزندخواندگی نوزاد هستند و اگر بنا باشد این کودک به خانواده‌ای داده شود اولویت با آن‌هاست.

 نصیری گفت:از روز گذشته که خبر پیدا شدن یک نوزاد در نازی آباد تهران در رسانه‌ها منتشر شد، متقاضیان زیادی برای تحویل این کودک به عنوان فرزندخوانده اعلام آمادگی کرده‌اند. بسیاری از افراد در تماس با سازمان بهزیستی و برخی دیگر با مراجعه به این سازمان اعلام کردند که قصد سرپرستی این نوزاد را دارند.
نوزاد سطل زباله

به گفته معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان بهزیستی،برای این قبیل بچه‌ها که خانواده‌ای وجود ندارد، پرونده تشکیل و از مسیر دستگاه قضائی به سازمان بهزیستی به منظور فرزندخواندگی تحویل داده می‌شود. پس از بررسی‌های لازم اگر تحت هر شرایطی اولیایی برای این کودک یا کودک‌های مشابه مشخص نشود، آن‌ها را به عنوان فرزندخوانده به خانواده‌هایی که اعلام آمادگی کردند، تحویل می‌دهیم.

 

او گفت: سالانه تنها ۱۵۰۰ نوزاد به عنوان فرزندخوانده به خانواده‌های متقاضی داده می‌شود و تعداد زیادی از خانواده‌ها بعد از ثبت‌نام برای تحویل فرزندخواندگی باید در صف نوبت بمانند.

گفتنی است روز گذشته حوالی ساعت ۱۸ فردی زباله گرد در محله نازی آباد تهران پلاستیک مشکی رنگ را پیدا کرده است که پس از باز کردن آن متوجه وجود نوزاد پسر با بند ناف در آن شد.
پس از حضور مرکز فوریت‌های اورژانس ۱۱۵، اقدامات اولیه درمانی روی این نوزاد انجام و به یکی از بیمارستان‌های همان محدوده منتقل شد.

بررسی ۲۸ هزار حادثه کار و ۷۵ هزار انواع خشونت خانگی در سال ۱۴۰۰
رشد آمار نزاع در مردان و زنان
شیرخوارگاه؛مقصد بعدی نوزاد بعد از ترخیص از بیمارستان
حالِ نوزاد رها شده در باغ خوب است

نظر شما:

security code