معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان تاکید کرد:دستگاه قضا با مدیرانی که در ثبت جهانی ماسوله در یونسکو تعلل کنند به عنوان ترک فعل برخورد می‌کند.

برخورد با تعلل مدیران برای ثبت ماسوله در یونسکو
کلانشهر : احمد آقایی پیش از ظهر پنجشنبه در جلسه کمیته حفاظت و صیانت از اراضی ملی، جنگل‌ها و مراتع گیلان در ماسوله با محوریت ثبت جهانی این شهرک تاریخی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد:ثبت شهرک تاریخی ماسوله در رونق اقتصادی گیلان و شهرستان فومن تأثیر بسزایی دارد.

وی به پیشینه شهرک تاریخی ماسوله و لزوم پاسداشت این میراث ماندگار برای انتقال آن به نسل‌های آینده اشاره کرد و افزود: موانعی در راستای ثبت این شهرک تاریخی در یونسکو وجود دارد که باید هرچه سریع‌تر برای رفع آن اقدام شود.

آقایی تاکید کرد: در این جلسه مصوب شد تا در مدت زمان مشخص موانع موجود و مواردی که اداره کل میراث فرهنگی بر اساس شاخصه‌های یونسکو برای ثبت جهانی ماسوله عنوان کرد برداشته شود.

 

وی با اشاره به بازبینی وضعیت شهرک تاریخی ماسوله بات حضور کارشناسان سازمان یونسکو برای ثبت جهانی آن در آینده نزدیک، اضافه کرد: دستگاه قضا با مدیرانی که در ثبت جهانی ماسوله در یونسکو تعلل کنند به عنوان ترک فعل برخورد می‌کند.