استاندار گیلان تأکید کرد:

برخورد قاطع با ساخت و ساز بی ضابطه در حریم راه های گیلان


۱۳۹۷/۰۹/۲۵ - ۱۳:۲۷ | کد خبر: ۲۲۰ چاپ
برخورد قاطع با ساخت و ساز بی ضابطه در حریم راه های گیلان

استاندار گیلان از اداره کل حمل و نقل و راهداری گیلان خواست با هرگونه ساخت و ساز بی رویه در حریم قانونی راه‌ها قاطعانه برخورد شود.
به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از از روابط عمومی استانداری گیلان، مصطفی سالاری به مناسبت آغاز هفته حمل و نقل، رانندگان و راهداری با کارکنان و فعالان حوزه حمل و نقل جاده ای دیدار و گفتگو کرد.

استاندار گیلان با تبریک این هفته و تقدیر از تلاش راهداران و فعالان حوزه حمل و نقل اظهار کرد: حمل و نقل جاده‌ای جایگاه اول در جابجایی مسافر و بار در کشور را عهده دار است.

مصطفی سالاری به نوسانات اقتصادی و موانع بخش حمل و نقل جاده ای اشاره و تصریح کرد: متاسفانه در چند ماه اخیر به دلیل افزایش ارز و قیمت ها، درآمد حاصل از حمل و نقل کاهش و هزینه‌های این بخش افزایش یافته است.

وی ادامه داد: بخشی از مشکلات فعالان حوزه حمل و نقل ملی بوده و بخشی دیگر استانی است که با همکاری، مدیریت و برنامه‌ریزی در استان می توان بخش عمده ای از این دغدغه‌ها را کاهش داد.

استاندار گیلان با تاکید بر لزوم شناسایی نقاط حادثه خیر استان جهت افزایش ایمنی راه گفت: در کنار شناسایی و معرفی نقاط حادثه خیز، طرح هایی برای کنترل شبکه راه ها به منظور صیانت از حقوق شهروندی ارائه شود.

وی ادامه داد: برای رفع موانع موجود در نقاط حادثه خیز و مهم جاده ای به زودی اعتبارات ویژه ای اختصاص داده می شود.

سالاری نصب بنر در معابر شهری، روستایی و جاده ای را عامل کاهش ایمنی جاده ای عنوان کرد و افزود: اداره کل حمل و نقل و راهداری در مواجهه با این مضامین و نیز ساخت و ساز بی رویه در حریم قانونی راه ها برخورد صریح و جدی انجام دهد.

۸۴۴۶ دستگاه در ناوگان حمل و نقل عمومی گیلان فعالیت می کنند

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان در ادامه این نشست اظهار کرد: اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان با حوزه استحفاظی ۱۸۶۵کیلومتر راه های اصلی و فرعی و بیش از ۹ هزار کیلومتر انواع راه های روستایی، متولی نگهداری راه‌های استان است.

محمدرضا نازک کار افزود: ۴۷۵ نیروی راهدار با استفاده از ۲۸۸دستگاه ماشین آلات سبک، نیمه سنگین و سنگین در قالب ۴۲ اکیپ راهداری آماده اجرای عملیات زمستانی هستند.

وی ادامه داد: ۸ هزار و ۴۴۶ دستگاه ناوگان حمل و نقل عمومی در گیلان مشغول فعالیت هستند.

نظر شما:

security code