از امروز؛

افزایش دمای هوا و وزش باد در استان گیلان


۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۱۳:۳۶ | کد خبر: ۲۲۰۲ چاپ
افزایش دمای هوا و وزش باد در استان گیلان

مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به تقویت جریانات جنوبی در این استان، گفت: از امروز تا اواسط هفته جاری شاهد افزایش نسبی دمای هوا و وزش باد در گیلان خواهیم بود.
به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از مهر، محمد دادرس با اشاره به اینکه از امروز تا اواسط هفته جاری شاهد تقویت جریانات جنوبی در استان گیلان خواهیم بود، اظهار کرد: افزایش نسبی دمای هوا و وزش باد گرم در ارتفاعات و دامنه‌ها از جمله پدیده‌های مهم جوی در این مدت هستند.

وی افزود: طی این مدت در برخی از ساعات با تقویت ناپایداری‌ها، افزایش ابر و رگبار پراکنده باران و احتمال رعد و برق دور از انتظار نیست.

دادرس ادامه با اشاره به اینکه دمای هوای شهر رشت مرکز استان گیلان نیز ۳۰ درجه سانتی گراد و بیشینه رطوبت ۹۵ درصد است، گفت: در حال حاضر آسمان شهر رشت مرکز استان نیز کمی ابری تا نیمه ابری، همراه با مه صبحگاهی که در برخی از ساعات با افزایش ابر و وزش باد جنوبی و رگبار و احتمال رعد و برق همراه است.

 

وی به وضعیت دریای خزر نیز در این مدت اشاره و بیان کرد: دریای خزر نیز در این مدت برای فعالیت‌های دریانوردی مناسب است.

گفتنی است اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان نیز با توجه به هشدارهای هواشناسی مبنی بر وزش باد گرم از مردم خواست از روشن کردن آتش در جنگل‌ها جدا خودداری کنند.

نظر شما:

security code