مشکلات ایجاد شده در صنایع چوب گیلان دستاورد صدور مجوزهای غیرمنطقی

رئیس سازمان، صنعت، معدن و تجارت استان گیلان گفت: صدور مجوزهای غیرمنطقی و بدون مطالعه در بخش پالت¬سازی و صنایع چوب استان، مشکلاتی ایجاد کرده است.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، دلق پوش در بازدید از بازدید از واحد های صنعتی تالش گفت: صدور مجوزهای غیرمنطقی و بدون مطالعه در بخش پالت­سازی و صنایع چوب استان، مشکلاتی ایجاد کرده و اجازه صدور مجوز جدید برای صنایع چوب و پالت سازی را نمی‌دهیم.

وی افزود: برای هر صنعتی باید تدبیری اتخاذ شود و مدیران این حوزه باید تصمیم ساز باشند، نه اینکه فقط مجوز صادر کنند.

 

دلق پوش ادامه داد: از استاندار گیلان درخواست کرده ­ایم برای بقا و ادامه فعالیت کارخانجات وابسته به چوب و صنایع سلولزی ازخروج چوب ممانعت شود و تسهیل واردات چوب و کاهش عوارض واردات آن، از راه های رفع مشکل کمبود مواد اولیه پالت سازان و تولید کنندگان صنایع چوبی است.

وی از بررسی مشکلات سرمایه ­گذاران در تالش خبرداد و خاطرنشان کرد: بر اساس اطلاعات موجود70 پالت ساز فعال در تالش فعالیت می­ کنند و در سال 1395 یکی از بزرگترین کارخانه های خودکار پالت سازی کشور در این شهرستان راه اندازی شده و شرکت چوب اسالم تالش نیز از واحدهای مشهور این شهرستان است.

 

شهرستان تالش با 200 هزار نفر جمعیت در بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در 110 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است.

نظر شما:

security code