دستگیری کلاهبردار حرفه ای 11 میلیاردی در رشت

رئیس پلیس آگاهی استان از شناسائی و دستگیری کلاهبردار حرفه‌ای با وعده اعزام اشخاص به کشور انگلستان با 11 میلیارد ریال کلاهبرداری در رشت خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، رحیم شعبانی در تشریح این خبر اظهار کرد: در پی مراجعه وکیلی به نمایندگی تعداد 11 نفر از اعضای یک خانواده از استان اصفهان، از فردی مبنی بر کلاهبرداری در پوشش اخذ روادید برای اعزام به کشور انگلستان، موضوع به طور ویژه در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه فردی به آنان وعده داده بود در قبال مبلغ 600 میلیون ریال به ازای هر کدام از اعضای خانواده برایشان ویزای اقامت در کشور انگلستان را در مدت یک ماه اخذ کند، افزود: متهم پس از مدتی ویزای اعزام به انگلستان را برای هر کدام از شاکیان پرونده در فضای مجازی ارسال کرد که پس از بررسی مشخص شد ویزاها جعلی و بدون اعتبار هستند.

 

این مقام انتظامی افزود: کارآگاهان با انجام اقدامات پیچیده اطلاعاتی و تحقیقات گسترده پلیسی موفق به شناسائی متهم شدند و با هماهنگی مقام قضائی وی را در مخفیگاهش دستگیر کردند.

شعبانی بیان کرد: متهم در مواجهه با شواهد و قرائن بلافاصله لب به اعتراف گشود و اظهار داشت مبالغ دریافتی از شاکیان را به حساب 2 نفر در تهران واریز و گذرنامه‌های شاکیان را تحویل همدستانش داده است.

وی ادامه داد: متهم در ادامه اعترافات به دریافت تصویر ویزای شاکیان بوسیله همدستان خود از طریق فضای مجازی و ارسال آن برای شاکیان اعتراف کرد. 

رئیس پلیس آگاهی استان گیلان با بیان اینکه متهم 38 ساله با تشکیل پرونده تحویل مقامی قضائی و با قرار 30 میلیارد ریالی روانه زندان شد، خاطرنشان کرد: تلاش‌ها برای شناسایی و دستگیری سایر همدستان متهم ادامه دارد.