سفیر روسیه:

برای تعامل با ایران از آمریکا مجوز نمی گیریم


۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۱۰:۳۲ | کد خبر: ۲۲۳۳ چاپ
برای تعامل با ایران از آمریکا مجوز نمی گیریم

سفیر روسیه در ایران با اشاره به اقدامات آمریکا در موضوع برجام، گفت: روسیه یک کشور مستقل است و ما برای ارتباط و تعامل با ایران از آمریکا مجوز نمی‌گیریم.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، لوان جاگاریان در دیدار با استاندار گیلان با اشاره به پیشرفت‌های چشم‌گیر و مثبت تجاری دو کشور طی سال‌های اخیر اظهار کرد: علی‌رغم وجود شرایط تحریم و تهدید، بازهم قاطعانه موضع خود را تکرار می‌کنیم که به طور کامل از جمهوری اسلامی ایران حمایت می‌کنیم و در کنار شما هستیم.

وی با اشاره به اقدامات آمریکا در موضوع برجام تاکید کرد: روسیه کشوری مستقل است و ما برای ارتباط و تعامل با ایران از آمریکا مجوز نمی‌گیریم بنابراین با اطمینان از طرف کشور روسیه می‌گویم فعالیت‌های تجاری با ایران را ادامه خواهیم داد.

مصطفی سالاری استاندار گیلان در ادامه افزود: استان گیلان یکی از محورهای توسعه روابط بین روسیه و ایران است و رئیسان جمهوری دو کشور بر گسترش مناسبات و روابط تجاری تأکید دارند.

وی افزود: پیشگامی استان گیلان در توسعه روابط ایران با روسیه، در راستای اراده سران دو کشور است.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به افزایش 60 درصدی آمار مبادلات تجاری دو کشور تصریح کرد: بخش عمده مبادلات تجاری در بندرانزلی و آستارا از لحاظ صادرات و واردات مربوط به کشور روسیه است.

استاندار گیلان با بیان اینکه تکمیل راه آهن رشت به آستارا یک پروژه مهم برای هر دو کشور محسوب می‌شود، اظهار کرد: دولت مصمم است راه آهن رشت ظرف کمتر از دو سال به راه آهن بندر‌انزلی و بندر‌کاسپین متصل شود.

وی به پیش‌بینی اسکله رو - رو در بندرکاسپین اشاره کرد و افزود: مقدمات کار این اسکله فراهم شده و هم زمان با آغاز کار راه‌آهن، در بندرکاسپین اجرا خواهد شد و امکان جدیدی برای تسهیل مبادلات تجاری دو کشور را فراهم می‌کند.

استاندار گیلان در جمع راهپیمایان روز قدس رشت:
 پیروزی نزدیک است و بزودی نماز در قدس اقامه خواهد شد

نظر شما:

security code