جلوگیری از سوء استفاده فرصت طلبان در بازار شب یلدای گیلان

معاون نظارت و بازرسی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان سازمان صمت گیلان گفت: طرح نظارتی شب یلدا در گیلان اجرا می شود.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، محمد درویش‌کردار گفت: با توجه به در پیش بودن شب یلدا و ضرورت تعادل قیمت ها در بازار، طرح نظارتی شب یلدا تا پایان آذر ماه اجرا می شود.

وی افزود: با نزدیکی شب یلدا و به لحاظ نیاز خانوارها به تهیه مواد غذایی خاص(نظیرآجیل و تنقلات، شیرینی، میوه و...)،  به منظور بهینه کردن وضعیت توزیع و اعمال قیمت مناسب و جلوگیری از سوء استفاده برخی عوامل فرصت طلب در بازار این کالا ها، طرح نظارتی ویژه شب یلدا به مدت پنج روز  با اولویت نظارت بر کالاهایی نظیر آجیل و تنقلات، شیرینی و میوه ( هندوانه) در سطح عرضه اجرا می‌شود.

درویش کردار ضمن تاکید بر ضرورت کنترل و تنظیم بازار جهت فراهم شدن آرامش روانی برای مردم در آستانه جشن شب یلدا ادامه داد: تا جایی که به سازمان ما مربوط است تلاش داریم مقدمات برگزاری یلدایی بدون نگرانی را برای آسایش مردم فراهم کنیم .

وی خاطرنشان کرد: در همین راستا کنترل و نظارت برقیمت فروش، نصب برچسب و صدور فاکتور انواع شیرینی در قنادی ها، نظارت برقیمت آجیل و تنقلات، بررسی فاکتورهای خرید و کنترل رعایت درصد سود عمده و خرده فروشی و وضعیت نصب برچسب قیمت، اعمال کنترل برقیمت انواع میوه، بررسی فاکتورها و رعایت درصد سود عمده و خرده فروشی توسط میادین میوه و تره بار، واحدهای خرده فروشی میوه و کنترل وضعیت نصب برچسب قیمت و نظارت بر وضعیت قیمت سایرکالاها و خدمات در دستور کار این سازمان به صورت ویژه قرار گرفته است. 

معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف‌کننده سازمان صمت گیلانتصریح کرد: این مهم با تشدید نظارت، برگزاری نشست با روسای اتحادیه های ذیربط و رصد مداوم روند قیمت کالاهای هدف و جلب مشارکت حداکثری اتحادیه های صنفی در کنترل عملکرد اعضاء و همچنین تامین مناسب کالاهای موردنظر از اهداف اصلی این طرح نظارتی است. البته نظارت و هوشیاری مردم در ارائه گزارش تخلفات صنفی به سامانه تلفنی۱۲۴ قطعا در بهبود نظارت بازار اثربخش و بازدارنده خواهد بود.