بهره گیری از اقتصاد دریا محور یک ظرفیت منحصر بفرد در کشور است

مدیرعامل منطقه آزاد انزلی گفت: بهره گیری از اقتصاد دریا محور و توجه به بخش گردشگری دریایی یک ظرفیت منحصر بفرد در کشور است.

  به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، رضا مسرور در نشست بررسی مطالعات طرح ساماندهی نوار ساحلی محدوده منطقه آزاد انزلی، عنوان کرد: بهره گیری از اقتصاد دریا محور و توجه به بخش گردشگری دریایی یک ظرفیت منحصر بفرد در کشور است.

وی افزود: با انجام برنامه ریزی صحیح و توسعه زیرساخت های گردشگری در نوار ساحلی این منطقه علاوه بر فراهم شدن بستر لازم جهت انجام سرمایه گذاری و کسب درآمد، شرایط لازم جهت جذب گردشگران داخلی و خارجی و افزایش فرصت شغلی برای جوامع محلی فراهم می شود.

 

رئیس هیات مدیره منطقه آزاد انزلی خاطرنشان کرد: برنامه ریزی بلند مدت با نگاه کارشناسانه برای جانمایی مراکز اقامتی، پذیرایی، تفریحی و گردشگری در نوار ساحلی یک ضرورت اجتناب ناپذیر انجام شده تا علاوه بر ایجاد جذابیت های بصری در فاز تجارت و گردشگری به منظور جذب گردشگ، فراهم شدن بستر لازم برای ورود سرمایه گذاران نیز از سوی شرکت مهندسی مشاور طرح در نظر گرفته شود.

مسرور تصریح کرد: طرح تهیه شده بعنوان سند راهبردی برای ساماندهی نوار ساحلی و بسترسازی ورود سرمایه گذار در سواحل منطقه بوده است.

وی انجام مطالعات ساماندهی نوار ساحلی در منطقه آزاد انزلی را در نوع خود اقدام مناسبی در سطح مناطق آزاد و استان گیلان دانست و اظهار کرد: ضمن لحاظ کردن دغدغه های زیست محیطی رودخانه ها و سواحل منطقه، جهت گیری طرح مطالعاتی فوق باید به سمت ایجاد انگیزه و علاقه در میان ساکنان منطقه و سرمایه گذاران قرار گیرد تا شاهد رونق فضای کسب و کار و در نتیجه افزایش اشتغالزایی مرتبط با گردشگری در سطح منطقه به عنوان الگویی در سطح کشور باشیم.

گفتنی است  منطقه آزاد انزلی دارای ۲۳ کیلومتر نوار ساحلی است.

 

نظر شما:

security code