به گفته مدیر حج و زیارت استان کرمانشاه پیش ثبت نام اعزام زائرین به عتبات در اربعین حسینی از جمعه 10 تیر آغاز خواهد شد.

پیش ثبت نام پیاده روی اربعین از ۱۰ تیر آغاز می شود

کلانشهر: سعید کریمی خو بااشاره به فاصله زمانی حدودا سه ماهه تا اربعین حسینی، اظهار کرد: در این راستا برنامه ریزی هایی در سازمان حج و زیارت صورت گرفته تا پس از دوسال وقفه امسال شاهد اجتماع عظیم عزاداران حسینی در روز اربعین باشیم.

 

 

وی ادامه داد: طبق برنامه، پیش ثبت نام اعزام زائرین از روز جمعه 10 تیر آغاز و تا 31 این ماه به مدت 20 روز ادامه خواهد داشت.

 

مدیر حج و زیارت استان کرمانشاه با بیان اینکه علاقمندان به حضور در مراسم اربعین حسینی می توانند برای پیش ثبت نام به سامانه سماح به آدرس https://samah.haj.ir مراجعه کنند، گفت: کسانی که امکانات و زیرساخت لازم را در اختیار دارند می توانند در منزل پیش ثبت نام را انجام دهند، درغیر اینصورت به دفاتر حج و زیارت استان مراجعه کنند.

 

وی اضافه کرد: در استان 21 دفتر زیارتی وجود دارد که 15 مورد آن در شهر کرمانشاه و مابقی هم در شهرستانهای کنگاور، اسلام آبادغرب، روانسر، جوانرود و سنقر و کلیایی قرار دارند و علاقمندان می توانند برای پیش ثبت نام به آنها مراجعه کنند.

 

کریمی خو با تاکید براینکه امسال برای ورود زائرین به کشور عراق سخت گیری هایی وجود دارد، اعلام کرد: تا زمانی که زائرین در سامانه سماح ثبت نام نکنند، امکان خروج آنها علیرغم داشتن گذرنامه امکان پذیر نیست.

 

وی افزود: همچنین تزریق دو دوز واکسن کرونا و داشتن گذرنامه با مدت اعتبار شش ماه، دیگر شرایط زائرین برای حضور در مراسم اربعین حسینی است.

 

مدیرحج و زیارت استان با بیان اینکه هنوز جزییات دیگری از اعزام زائرین به عتبات در اربعین اعلام نشده، گفت: برای اعزام زائرین در قالب کاروان های حج و زیارت به عتبات عالیات نیز با توجه به بازگشایی مرز مهران، بسته هایی تدوین و به سازمان ارسال کرده ایم که در صورت تایید در روزهای آینده آن را ابلاغ و ثبت نام ها را برای اعزام ها آغاز می کنیم.

 

وی تاخیر در بسته شدن پکیج ها را ناشی از افزایش قیمت هتل، حمل و نقل و تغذیه و سایر خدمات در کشور عراق و تلاش مسئولین کشورمان برای تخفیف گرفتن از طرف عراقی اعلام کرد.