به نظر می‌رسد که کم‌کم باید از فناوری دیپ‌فیک و ویدئوهای جعلی ترسید و نگران آن شد.

شهردارهای اروپایی این گونه سر کار گذاشته شدند! | گفت وگو ویژه با شهردار جعلی کی یف
کلانشهر:فناوری دیپ‌فیک، قرار دادن صورت یک نفر به‌جای شخص دیگر با استفاده از هوش مصنوعی در تصاویر ویدئویی است.

شخصی با استفاده از همین فناوری، صورت ویتالی کلیچکو، شهردار کی‌یف، پایتخت اوکراین را به جای صورت خود گذاشت و با این ترفند، شهردارهای ۴ شهر برلین، مادرید، وین و بوداپست را در مکالمه تصویری برای چندین دقیقه فریب داد!

در همین راستا، مایکل لودویگ، شهردار وین بسیار عاقلانه‌ و منطقی به این تماس پایان داد. در واقع، او آنقدر متقاعد شده بود که واقعا با کلیچکو صحبت کرده که خبر آن را توییت و یک بیانیه مطبوعاتی در موردش منتشر کرد! او حتی عکس‌های این گفت‌وگوی ویدئویی را نیز نشر داد!
فرانسیزکا گیفی از برلین و خوسه لوئیس مارتینس - آلمیدا از مادرید روز جمعه با کلیچکوی قلابی صحبت کردند!

 

کلیچکو برای تماس خود در برلین از او خواست تا به زبان روسی با یک مترجم آلمانی صحبت کند و این موضوع عجیب بود، زیرا او سال‌ها در دوران بوکس خود در هامبورگ زندگی و آلمانی را روان صحبت می‌کرد. در ادامه او درخواست‌های عجیبی مطرح کرد که شهردار برلین قانع شد که با یک کلیچکوی قلابی طرف شده است!
کلیچکو واقعی سرانجام ویدئویی را در توییتر منتشر کرد و گفت که این حوادث نیاز به بررسی فوری دارد و به هر کسی که نیاز دارد با او به زبان آلمانی یا انگلیسی صحبت کند توصیه کرد که نیازی به مترجم ندارد.

این مصاحبه‌های ساختگی در زمانی اتفاق می‌افتد که مردم به‌طور فزاینده‌ای نگران پتانسیل روش‌های جدید برای فریب در مورد اینکه چه کسی و چه چیزی می‌بینند و می‌شنوند، هستند.