بامداد امروز زلزله ۶.۱ ریشتری استان هرمزگان به ویژه شهرستان بندرخمیر را لرزاند.

۵ کشته و ۳۹ زخمی در زلزله ۶.۱ ریشتری هرمزگان/هیچ کس زیر آوار نمانده است

کلانشهر: مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان از تلاش برای ترمیم چند پل در مناطق زلزله‌زده خبرداد و گفت: تا زمان ترمیم این پل‌ها هم وطنان می‌خوانند از مسیر جایگزین استفاده کنند.

 

وی همچنین از مردم خواست از هرگونه تردد غیرضروری در مسیرهای فوق برای تسریع عملیات امدادرسانی به مردم زلزله زده خودداری کنند. 

 

دکتر ایمان زارعی مدیر کل انتقال خون هرمزگان در این خصوص افزود: انتقال خون هرمزگان آمادگی کامل تامین خون بیمارستانها را دارد.

 

وی با بیان اینکه افزایش ذخایر خون استان هم اکنون در اولویت این اداره کل است، اظهار کرد: تمامی مراکز انتقال خون در شهرهای بندرعباس، بندرلنگه، قشم ومیناب جهت تامین خون مورد نیاز بیمارستانها ومراکز درمانی امادگی کامل را دارند.

 

زارعی با اشاره به اینکه با توجه غیر مترقبه بودن حوادث و واحتمالا ت ناشی از زلزله هم‌اکنون به افزایش ذخایر خون به همه گروه‌های خونی نیازمندیم، تصریح کرد: از شهروندان دمی خواهیم بامراجعه به مراکز انتقال خون و اهدای خون ،در افزایش ذخایر خونی مشارکت کنند.

اا

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان با اشاره به مصدومیت ۳۹ نفر در زلزله بامداد امروز گفت: امدادرسانی به مصدومان زلزله هرمزگان با تمام امکانات در حال انجام است.

 

مهرداد حسن‌زاده اظهار کرد: بعد از وقوع چندین زمین لرزه مهیب در هرمزگان تمام بیمارستان‌های استان هرمزگان به حالت آماده باش کامل درآمدند. کادر درمان و تکنیسین‌های بخش‌های مختلف نیز در حالت آماده باش هستند و کار امداد و خدمات درمانی را انجام می‌دهند.

 

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان تصریح کرد: تاکنون این زلزله ۵ فوتی برجای گذاشته و شمار مصدومان پذیرش شده در بیمارستان‌های بندرخمیر و لنگه به ۳۹ نفر رسیده است.

 

حسن‌زاده با اشاره به اینکه مصدومان در حال مداوا هستند و خدمات درمانی لازم به آنها ارائه می‌شود، خاطرنشان کرد: عملیات امدادرسانی در حال انجام است و تیم‌های عملیاتی در مناطق زلزله حاضر هستند.

ااا

ادوات و تجهیزات لازم برای آوار برداری به منطقه زلزله زده اعزام شد

استاندار هرمزگان از پایان عملیات جستجو برای یافتن مجروحان احتمالی از زیر آوار خبر داد و گفت: مطابق بررسی به عمل آمده خوشبختانه هیچ کس زیر آوار نمانده است.مهدی دوستی استاندار هرمزگان گفت: سه زلزله شدید با قدرت بالای ۳ ریشتر مناطقی از استان هرمزگان را لرزاند.

 

وی افزود: این زلزله‌ها متاسفانه موجب شد شماری از هم‌وطنان جان خود را از دست دهند و شماری نیز مصدوم شدند و خساراتی نیز به منازل مسکونی مردم وارد شده است.

 

استاندار هرمزگان گفت: تا صبح امروز عملیات نجات و جستجوی افراد مانده در زیر آوار ادامه داشت و اکنون این عملیات با توجه به اینکه دیگر فردی زیر آوار نیست پایان یافت.

 

وی تصریح کرد: ادوات و تجهیزات لازم برای آواربرداری به منطقه اعزام شده و به سرعت کار آواربرداری از این مناطق آغاز خواهد شد.

ااا

اعزام نیرو و اقلام امدادی به کانون زلزله غرب هرمزگان/ کمپ اسکان اضطراری در بندرعباس برپا می شود

عضو شورای اسلامی روستای سایه خوش از ثبت سه کشته بر اثر زلزله در استان هرمزگان خبرداد.

 

بیانبانرو در گفت و گو با ایسنا، ضمن تایید این خبر، افزود: تاکنون اجساد سه نفر را از آوار بیرون آورده ایم و اکثر منازل روستای سایه خوش از توابع شهرستان بندرلنگه نیز تخریب شده است. وی جمعیت این روستا را ۱۶۰۰ نفر دانست.

 

مختار سلحشور، مدیرعامل جمعیت هلال احمر هرمزگان درگفت و گو با ایسنا، در تشریح آخرین جزییات زلزله غرب استان اظهار کرد:زلزله ای به بزرگی ۶.۱ در مقایس ریشتر و عمق ۱۰ کیلومتری زمین روستای سایه خوش از توابع شهرستان بندرلنگه را در ساعت ۰۲:۰۲:۰۷ بامداد امروز ۱۱ تیرماه لرزاند.

 

وی افزود:این زمین لرزه تاکنون ۱۳ پس لرزه به دنبال داشته که به دلیل شدت زلزله ها در مناطق مختلف استان نیز احساس شده است.

 

 سلحشور افزود:تاکنون ۲۳ منطقه شهری و روستایی کانون زلزله مورد ارزیابی قرار گرفته که شدت آسیب در روستاهای سایه خوش، دژگان، کوشک، حشم حود تایید شده و بررسی ها نیز همچنان ادامه دارد .

 

وی ادامه داد: تعداد ۱۵ تیم عملیاتی شامل ۶۰ نیروی عملیاتی و یک تیم آنست به مناطق متاثر از زلزله اعزام و اقلام امدادی در حال ارسال به منطقه است.

 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان هرمزگان در پایان از برپایی کمپ اسکان اضطراری در شهر بندرعباس خبر داد و گفت:جهت رفاه حال شهروندان بندرعباسی کمپ اسکان اضطراری در ورزشگاه ۲۰ هزار نفری خلیج فارس در حال برپایی است.

ذذ

تعداد مصدومین به ۱۹ نفر رسید

استاندار هرمزگان از اعزام مصدومین زلزله اخیر هرمزگان به بیمارستان های بندرخمیر و بندرلنگه خبرداد.

 

مهدی دوستی در جمع خبرنگاران، افزود: بیشترین خسارات در روستای سایه خوش با ۳۰۰ خانوار است که منازل قدیمی اکثرا تخریب شده است.

 

وی اظهار کرد: برخی محورهای مواصلاتی در مسیر نیز نشست کرده است اما تمامی راه های ارتباطی برقرار است.

 

دوستی در پایان با بیان اینکه آواربرداری و عملیات خدمات رسانی در حال انجام است، گفت: برق تنها ۵ روستا همچنان قطع است که دستگاه های خدمات رسان در تلاش برای اتصال مجدد هستند.

 

زلزله مهیب هرمزگان ۳ کشته و ۸ مصدوم برجای گذاشت

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان از جان باختن ۳ نفر و مصدومیت ۸ نفر در زلزله بامداد امروز خبرداد.

مهرداد حسن زاده اظهار کرد: زلزله بامداد امروز شدید بود و خساراتی را برجای گذاشت.

وی افزود: از لحظات ابتدایی زلزله جلسه مدیریت بحران با ریاست استاندار تشکیل شد و تمام تیم‌های امدادی به حالت آماده باش در آمدند و ۴ تیم ارزیاب نیز به منطقه اعزام شدند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: در بررسی‌های اولیه متاسفانه ۳ نفر در زیر آوار این زلزله جان باختند و ۸ نفر مصدوم شده‌اند، اطلاعات تکمیلی در این زمینه به زودی اطلاع رسانی خواهد شد.

وی تصریح کرد: برق در مناطقی قطع شده که در صدد وصل برق هم هستیم، محور مواصلاتی بندرخمیر به بندرلنگه نیز بر اثر ریزش کوه مسدود است و تلاش برای بازگشایی مسیر در دستور کار قرار گرفته است.

 

تمام ادارات دولتی هرمزگان امروز "شنبه" تعطیل شدند

ستاد بحران استانداری هرمزگان اعلام کرد ادارات دولتی هرمزگان امروز (شنبه) تعطیل هستند. 

ستاد مدیریت بحران استانداری هرمزگان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد به علت وقوع زلزله‌های پی در پی در استان، تمامی ادارات دولتی و دستگاه‌های اجرایی روز شنبه تعطیل هستند. 

دستگاه‌های و نهادهای امدادی، عملیاتی و خدمات رسان همچنان به کار خود ادامه خواهند داد و شامل این تعطیلی نخواهند شد. 

برنامه برگزاری کنکور نیز مطابق برنامه ریزی قبلی برگزار خواهد شد.

 

کمپ‌های اسکان موقت در بندرعباس دایر می‌شود

استاندار هرمزگان از برپایی کمپ‌های اسکان موقت در بندرعباس و مناطق متاثر از زلزله خبرداد.

 

مهدی دوستی استاندار هرمزگان اظهار کرد: با توجه به تعداد زلزله‌ها امشب کمپ‌های اضطراری در بندرعباس و سایر مناطق زلزله‌زده دایر خواهد شد.

وی افزود: این کمپها با کمک هلال احمر دایر می‌شود و مکان آنها به زودی اطلاع رسانی می‌شود.

استاندار هرمزگان از مردم درخواست کرد ضمن حفظ آرامش خود، از تردد در مسیر مناطق زلزله زده پرهیز کنند و فعلا به این مناطق سفر نکنند.

 

مرادزاده، فرماندار شهرستان بندرلنگه در جمع خبرنگاران، افزود: با توجه به شدت زلزله متأسفانه منازل با تخریب و خسارت وارد شده و تعدادی از افراد آسیب دیده اند و هنوز در وضعیت ارزیابی اولیه هستیم. روستای سایه خوش بخش مهران نیز آسیب جدی دیده است.

 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر هرمزگان به ارائه جزئیات زلزله ۶.۱ ریشتری در استان هرمزگان پرداخت.مختار سلحشور در گفت و گو با ایسنا، افزود: این زلزله حوالی شهرستان بندرخمیر و بندرلنگه رخ داده و در همان لحظه تیم های ارزیاب به منطقه اعزام شدند.

 

وی با بیان اینکه با فرمانداران، دهیاران و اعضای شورای اسلامی شهر و روستاهای مناطق زلزله زده در ارتباط هستیم، اظهار کرد: هنوز برای ارزیابی شرایط زود است اما تاکنون خسارتی گزارش نشده است.

 

به گزارش ایسنا، زلزله ای به بزرگی ۶.۱ در مقایس ریشتر حوالی بندرخمیر در ساعت ۰۲:۰۲:۰۷ بامداد در طول جغرافیایی: ۵۵.۳، عرض جغرافیایی: ۲۶.۷۸ و عمق ۱۰ کیلومتری از سطح زمین به وقوع پیوست.

اا

آمادگی صددرصدی پلیس و فعالیت گشت‌های ویژه پلیس پس از وقوع زلزله در هرمزگان

معاون فرهنگی و اجتماعی فرمانده انتظامی هرمزگان گفت: پس از وقوع زلزله ۶.۱ ریشتری بامداد امروز ، بلافاصله نیروهای گشت‌ کلانتری‌ها جهت تأمین امنیت در مکان‌هایی که افزایش حضور شهروندان را شاهد بودیم، حاضر شدند که این مأموریت همچنان ادامه دارد و پلیس در آمادگی کامل برای تأمین امنیت شهروندان قرار دارد.

 

سرهنگ موسی عرب اظهار کرد: گشت‌های ویژه ای نیز برای پیشگیری از سرقت منازل در سطح محلات فعال هستند.

 

وی تاکید کرد: به مردم توصیه می‌شود هنگام حضور در خودرو، مراقبت‌های لازم را داشته باشند و ضمن توجه به توصیه‌های پلیسی، به شایعات توجه نکنند و اخبار را از منابع رسمی و معتبر دنبال کنند.

 

معاون فرهنگی و اجتماعی فرمانده انتظامی هرمزگان با بیان اینکه با افرادی که شایعه کنند برخورد قانونی انجام می‌شود، تصریح کرد: آن دسته از افرادی که در فضاهای مختلف با شایعه پراکنی اقدام به تشویش اذهان عمومی و افزایش بار روانی برای شهروندان فهیم استان می‌کنند، مرتکب جرم شده‌اند و قطعاً تحت تعقیب قانونی قرار خواهند گرفت.

 

وی خاطر نشان کرد: به شهروندان توصیه می‌کنیم در صورت تصمیم برای حضور در بوستان‌ها یا دیگر مکان‌ها از توقف دوبله و چند ردیفه در حاشیه معابر و مسیرهای عبور و مرور خودداری کرده و از به همراه داشتن اشیا قیمتی و طلاجات پرهیز کنند.

 

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان در گفت و گو با ایسنا، افزود: تمامی بیمارستانهای استان هرمزگان در آماده باش کامل هستند. 

 

دکتر فاطمه نوروزیان با بیان اینکه تیم های واکنش سریع و تکنسین های فوریتهای پزشکی به منطقه سایه خوش و سایر روستاهای اطراف بندرلنگه اعزام شده اند، اظهار کرد: تمامی نیروهای اورژانس پیش بیمارستانی و کادر بهداشت و درمان در خالت آماده باش بوده و جلسه اضطراری مدیریت درمان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان تشکیل شده است.

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری:

نظر شما:

security code