استاندار گیلان خبر داد؛

بهره برداری از راه آهن رشت-کاسپین در دهه فجر امسال


۱۴۰۱/۰۴/۱۲ - ۱۸:۲۹ | کد خبر: ۲۳۲۰۸ چاپ

مصرانه،به قولی که به مردم برای بازگرداندن سراوان به طبیعت استان داده‌ام، ایستاده‌ام و در این زمینه باید از سوی همه مسئولان، هم افزایی صورت گیرد

بهره برداری از راه آهن رشت-کاسپین در دهه فجر امسال
کلانشهر: استاندار گیلان تقویت وفاق، همدلی و هم افزایی را بهترین مسیر توسعه همه جانبه گیلان دانست و گفت:مشکلات به‌صورت استانی، ارزیابی و برای رفع آنها از همه ظرفیت‌های ملی استفاده شود.

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان، دکتر عباسی پیش از ظهر امروز (یکشنبه) در نشست مشترک مجمع نمایندگان، رئیس کل دادگستری و برخی نهادهای حاکمیتی استان که در دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان و با حضور امام جمعه رشت برگزار شد؛ افزود:  این جلسه با محوریت آیت الله فلاحتی برگزار شده که در آن مجمع نمایندگان استان، رئیس دادگستری و نهادهای حاکمیتی برای رشد و توسعه استان و رفاه اجتماعی، با همدلی  و صدایی واحد، برای رفع مشکلات استان تصمیم گیری می کنند که جلسه ارزشمندی است.

وی با تاکید بر اینکه همه مشکلات را باید به صورت استانی ارزیابی و با همگرایی و استفاده از ظرفیت تمامی بخش‌ها در سطح ملی پیگیری کرد، افزود:در این جلسات؛چالش‌ها و موانع و مشکلات استان بررسی و تلاش می‌شود که مهمترین آن‌ها، با همدلی و همگرایی برطرف گردد.

 

استاندار گیلان بیان داشت: راه مناسب برای توسعه استان، تقویت وفاق، همدلی و وحدت کنونی است که با بررسی مسائل و مشکلات، به نفع مردم حرکت کنیم و این،خواسته دلسوزان و خیرخواهان توسعه استان است.

استاندار گیلان همگرایی بین مسئولان را راهی مناسب برای توسعه همه جانبه و رشد شاخص ها دانست و گفت:در سفر بهمن ماه سال گذشته رئیس جمهوری به گیلان، این وحدت بین دستگاه‌های قضایی، مقننه و اجرایی استان دیده شد و هم اکنون تداوم این وحدت موجب توسعه خواهد بود و این همصدایی، موجب حصول جمع‌بندی های خوب برای تعالی گیلان است.

وی با اشاره به اینکه تصمیم گیری درباره مسائل کلان استان با این وحدت، بین مردم امید آفرین خواهد بود، اظهار داشت: بایستی جلسات این‌چنینی، رضایمندی و آرامش مردم را در پی داشته باشد.

دکتر عباسی سابقه حضور خود در مجلس شورای اسلامی و نمایندگی مردم گیلان در خانه ملت را یادآور شد و گفت:نمایندگان نیز دغدغه رفع مشکلات را دارند و در جهت بهبود شرایط زندگی مردم همراه دولت سیزدهم هستند.

نماینده عالی دولت در گیلان خاطرنشان کرد: گره گشایی و حل مشکلات و تلاش برای بهبود وضعیت زندگی مردم ، با تقویت روحیه امید در جامعه، از اولویت های دولت مردمی و انقلابی برای تعالی ایران اسلامی است.

وی شرایط بحرانی اوج شیوع کرونا در کشور و استان را مورد اشاره قرار داد و عبور از این شرایط را مرهون مدیریت مناسب دولت، تلاش فداکارانه کادر درمان  و همراهی مردم و جهادگران بسیجی دانست.

وی  با اشاره به موضوع پسماند در گیلان گفت: اگر واقع بینانه به این مسئله نگاه کنیم؛ از زمان استقرار دولت سیزدهم و حضور بنده به عنوان خادم مردم و البته سفر پرخیر برکت رئیس جمهوری به گیلان، به تناسب برای ساماندهی معضل چهل ساله دپوی زباله و ابرچالش پسماند، اقدامات خوبی انجام شده است.

وی ادامه داد: با اختصاص اعتبارات لازم در زمان حاضر، میزان تصفیه و شیرابه ها کاهش یافته و جلوی ورود فاضلاب زندان لاکان به رودخانه گرفته شده و همچنین مشکل زباله های بیمارستان مدیریت شده که البته این اقدامات، با دقت و جدیت تداوم دارد .

دکتر عباسی خاطرنشان کرد: مصرانه، به قولی که به مردم برای بازگرداندن سراوان به طبیعت استان داده‌ام، ایستاده‌ام و در این زمینه باید از سوی همه مسئولان، هم افزایی صورت گیرد.

وی به تخصیص مناسب اعتبارات از محل سفر رئیس جمهوری و نیز اعتبارات استانی به راه آهن و آزاد راه اشاره و اضافه کرد:یک قطعه از راه آهن 95 درصد و قطعه دیگر 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارند که براساس وعده متولیان امر؛ راه آهن تا دهه فجر امسال افتتاح می شود.

دکتر عباسی ادامه داد: آزادراه منجیل رودبار نیز یک قطعه 90 درصد و قطعه ای دیگر 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

برقراری ارتباط بین ایران و کشورهای همسایه و شتاب در توسعه تجارت و رشد اقتصاد، بررسی موضوعات مرتبط با احیاء تالاب بین المللی انزلی، توسعه  سرمایه گذاری  در استان با شناسایی 220 عرصه، افزایش خدمات حوزه بهداشت و درمان، توجه به مسائل فرهنگی ، اجتماعی و علمی دانشگاه ها و ارتقاء فعالیت های دانش بنیان، بهبود آبرسانی به روستاها، مدیریت آب کشاورزی، تقویت زیرساخت‌های برق ، گاز و فاضلاب، فعال سازی دوباره کارخانجات نیمه تعطیل، ساماندهی فاضلاب  و نجات رودخانه های گوهررود و زرجوب رشت از جمله مباحثی بود که استاندار گیلان در این جلسه مطرح کرد.