عذرخواهی وزیر انگلیسی به خاطر کشیدن تریاک در ایران

او گفته 15 سال پیش در یک مراسم عروسی در ایران با وافور مقداری تریاک کشیده است.

وزیر توسعه بین‌الملل بریتانیا و یکی از نامزدهای رهبری حزب محافظه‌کار بریتانیا به خاطر کشیدن تریاک در ایران عذرخواهی کرد.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از اسکای نیوز، "روری استوارت"وزیر توسعه بین‌الملل بریتانیا و نامزد رهبری حزب محافظه کار بریتانیا در مصاحبه‌ای با اسکای نیوز از اینکه 15 سال پیش هنگام سفر به ایران در یک مراسم عروسی تریاک کشیده بوده، عذرخواهی کرد و این کار خود را اشتباهی احمقانه خواند.

او که در آن زمان – سال 2003- به عنوان یکی از فرمانداران ائتلاف حمله به عراق در این کشور خدمت می‌کرد، با اعتراف به غیرقانونی بودن این عمل او طبق قوانین بریتانیا و ایران، گفت:" 15 سال پیش اشتباه خیلی احمقانه‌ای مرتکب شدم. در واقع به ایران رفته بودم تا تاثیر مخرب تریاک را از نزدیک ببینم... من تاثیر آن را وقتی وزیر امور زندان‌ها بودم دیده‌ام. این کار بسیار اشتباهی بود و اشتباهی احمقانه کردم."

این نامزد رهبری حزب محافظه‌کار بریتانیا در تشریح چگونگی مصرف تریاک در ایران گفت:" من در یک مراسم عروسی بودم و یک نفر در اتاق وافور را دستم داد و من هم آن را کشیدم. نباید این کار را می‌کردم، اشتباه بود."

او افزود:" من در ایران به یک مراسم عروسی دعوت شدم. وافور دست به دست می‌شد.  با خودم فکر کردم که این بعدازظهر پیاده‌روی عجیبی خواهم داشت اما آن خانواده آن قدر فقیر بود که مقدار بسیار کمی تریاک در وافور گذاشته بودند."

این سیاستمدار انگلیسی به محلی که در آن تریاک مصرف کرده، اشاره‌ای نکرده است.

این وزیر انگلیسی یکی از نامزدهای حزب محافظه کار است که قرار است از روز 7 ژوئن – یک هفته دیگر- و همزمان با کناره گیری ترزا می نخست وزیر مستعفی بریتانیا از رهبری حزب محافظه کار به عنوان یکی از نامزدهای کسب رهبری حزب، با چند نامزد دیگر این حزب رقابت کند.