سخنگوی هیئت رئیسه مجلس از پایان دوره حضور ۳ تن از حقوقدانان شورای نگهبان خبرداد و گفت: رئیس قوه قضائیه در اجرای بند ۲ اصل ۹۱ قانون اساسی، ۶ حقوقدان را برای انتخاب ۳ نفر که به عضویت شورای نگهبان در خواهند آمد، به مجلس شورای اسلامی معرفی کرد.

معرفی ۶حقوقدان به مجلس برای انتخاب ۳ عضو جدید شورای نگهبان
کلانشهر :سیدنظام الدین موسوی سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، از معرفی 6 حقوقدان به مجلس شورای اسلامی برای انتخاب 3 حقوقدان عضو شورای نگهبان خبرداد و گفت: با توجه به این دوره خدمت آقایان کدخدایی، ره پیک و موسوی از اعضای حقوقدان شورای نگهبان به پایان رسیده است،مجلس باید از بین گزینه‌هایی که رئیس قوه قضائیه معرفی کرده است، 3 حقوقدان را انتخاب کند. 

وی افزود:براین اساس وفق بند 2 اصل 91 قانون اساسی جمهوری اسلامی،حجت الاسلام و المسلمین اژه‌ای رئیس قوه قضائیه،اسامی 6 حقوقدان پیشنهادی را به مجلس شورای اسلامی ارسال کرده است. 

موسوی عنوان کرد: علی احمدی‌فر،سیامک ره پیک، خیراله پروین، عباسعلی کدخدایی،عبدالحمید مرتضوی بریجانی و فضل اله موسوی 6 حقوقدان پیشنهادی رئیس دستگاه قضا هستند که به مجلس شورای اسلامی معرفی شده‌اند و فرآیند انتخاب 3 نفر از بین این 6 نفر برای یک دوره 6ساله در مجلس انجام خواهد شد.

 

نظر شما:

security code