وعده ی وزیر کشور بعد از ورود به گیلان؛

مشکل پسماند سراوان رشت در زمان مقرر انجام می شود


۱۴۰۱/۰۴/۲۱ - ۲۳:۴۹ | کد خبر: ۲۳۵۱۴ چاپ

وزیر کشور ساعتی پیش از طریق فرودگاه سردار جنگل رشت وارد استان گیلان شد.

مشکل پسماند سراوان رشت در زمان مقرر انجام می شود

کلانشهر: احمد وحیدی وزیر کشور ساعتی پیش با استقبال استاندار و تعدادی از مسئولان محلی از طریق فرودگاه سردارجنگل رشت وارد استان گیلان شد.

بازدید از نوار ساحل دریای خزر، نخستین برنامه سفر وزیر کشور به استان گیلان است و بررسی معضل پسماند سراوان از دیگر برنامه‌ها اعلام شده است.

 

حل مشکل پسماند سراوان رشت در زمان مقرر انجام می‌شود

وحیدی در حاشیه بازدید از ساحل مروارید خزر رشت اظهارداشت: هدف از این سفر بازدید از وضعیت سواحل و تعامل با استاندار و مسئولان مربوطه است تا از ارائه خدمات مطلوب به مردم و دسترسی راحت و آسان آنان‌ به سواحل اطمینان حاصل کنیم‌.

 

وزیر کشور افزود: بررسی ایمن‌سازی دریا برای شنا، فعالیت غریق نجات‌ها، بررسی فضاسازی ایجاد شده برای بانوان و آقایان جهت بهره‌مندی از خدمات در سواحل و تمیزی سواحل از دیگر اهداف این سفر بود؛ موارد مذکور در گیلان بررسی شد و با مسافران نیز صحبت کردیم که عمدتاً از ارائه خدمات رضایت داشتند و مشکلی در این زمینه وجود نداشت.

 

وحیدی درباره برنامه دولت برای حل مشکل پسماند استان‌های شمالی به‌ویژه مشکل پسماند سراوان با اشاره به اینکه پسماند یک مشکل طولانی مدت است که تاکنون به‌ اندازه کافی به آن رسیدگی نشد تصریح کرد: در ماه‌های اخیر حل مشکل پسماند مورد توجه قرار گرفت و اقداماتی در حال انجام است.

 

وی با بیان اینکه تلاش داریم وعده‌هایی که به مردم داده شده را عملی کنیم گفت: اقدامات مربوط به جداسازی پسماند سراوان، تبدیل آن به کمپوست و دفن بهداشتی آن در سایت جدید در حال پیگیری است و پسماندهای که از گذشته در سراوان انباشت شده نیز باید پوشیده شده و پوشش گیاهی در آن منطقه ایجاد شود.

 

وزیر کشور با اشاره به عزم دولت برای حل مشکل پسماند سراوان خاطرنشان کرد: اهتمام ما این است که مشکلاتی که پسماند از منظر بهداشت برای منطقه سراوان رشت ایجاد کرده بود رفع شود، لذا این اقدامات در دست اجرا بوده و تاکنون قدم‌های خوبی در این زمینه برداشته شده است.

نظر شما:

security code