افسر پلیس راهور قربانی مسافران جنایتکار


۱۴۰۱/۰۴/۲۲ - ۱۱:۰۵ | کد خبر: ۲۳۵۲۶ چاپ

افسر پلیس راهور که در مسیر بازگشت به خانه سه مرد جوان را به‌عنوان مسافر سوار خودرو کرده بود با شلیک گلوله آنها به قتل رسید اما مردان جنایتکار پس از واژگونی خودروی مسروقه دستگیر شدند.

افسر پلیس راهور قربانی مسافران جنایتکار
کلانشهر:سردار احمد طاهری، فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان در تشریح این حادثه اظهار داشت: ساعت ۲۲:۱۴ پانزدهم تیرماه خبر قتل یکی از مأموران جان برکف پلیس راهور استان توسط چند سارق مسلح در «بلوار معلم» زاهدان اعلام شد و بلافاصله تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی استان در صحنه حاضر شدند.
در تحقیقات اولیه کارآگاهان پلیس مشخص شد این افسر پلیس با خودروی شخصی خود در مسیر برگشت به منزلش بوده که با نیتی انسان دوستانه سه جوان را که کنار خیابان منتظر خودرو بودند برای رساندن به مقصدشان سوار می‌کند. اما بین راه مردان مسلح با تهدید کلت کمری قصد سرقت خودروی این مأمور را داشتند که با مقاومت وی رو به رو شده و با شلیک دو گلوله او را به قتل رساندند سپس جسد وی را کنار خیابان رها و خودرویش را سرقت کردند .
لحظاتی پس از این سرقت متهمان با خودروی مسروقه در مسیر یکی از روستا‌های اطراف زاهدان در حرکت بودند که خودرو واژگون شد و متهمان پای پیاده از صحنه متواری شدند.
سردار طاهری بیان کرد: بلافاصله تیمی متشکل از کارآگاهان زبده پلیس آگاهی استان مأمور شناسایی و دستگیری سریع قاتلان شدند و در نهایت هر سه عامل این جنایت که ۲۱، ۲۲ و ۲۵ ساله بودند شناسایی و در عملیاتی ضربتی و غافلگیرانه داخل مخفیگاه شان در یکی از محلات حاشیه شهرستان زاهدان دستگیر شدند. متهمان ضمن اقرار به جنایت ارتکابی در تحقیقات تکمیلی پلیس تاکنون به پنج فقره سرقت مسلحانه خودرو، تلفن همراه و اموال شهروندان در سطح معابر عمومی شهرستان زاهدان اقرار کرده‌اند.
سردار سید کمال هادیانفر؛ رئیس پلیس راهور فراجا با بیان اینکه شهید ستوان یکم محمد مرتضوی در زمان فراغت خود برای کمک به مخارج زندگی اقدام به مسافرکشی می‌کرده است، گفت: ۳ مرد جوان به‌ عنوان مسافر، سوار بر خودروی شهید مرتضوی شدند و در ادامه مسیر با انگیزه سرقت با سلاح جنگی این مأمور پلیس را از ناحیه کتف هدف شلیک گلوله قرار دادند!
متهمان پس از تصاحب خودرو، یک گلوله دیگر به سمت شهید مرتضوی شلیک کردند و وی را به روی آسفالت خیابان انداختند و در ادامه با خودرو متواری شدند.
وی با بیان اینکه متهمان هنگام فرار با خودروی مورد‌نظر دچار حادثه شدند، گفت: مأموران پلیس پس از دریافت این اطلاعات مهم، هویت عاملان جنایت را شناسایی و در یک عملیات منسجم متهمان را در یک روستا دستگیر کردند. همچنین خودرو شهید نیز کشف شده است‌ و تحقیقات از متهمان درخصوص این پرونده توسط کارآگاهان پلیس آگاهی ادامه دارد.
پیکر این افسر پلیس صبح دیروز در شهرستان کلاله استان گلستان تشییع و به خاک سپرده شد.